Co vyvolává problémy se startováním aut v zimě?

S příchodem prvních zimních mrazíků se řidičům spí poměrně špatně. Neustále totiž musí přemýšlet nad tím, jak brzy musí vstát, aby stihli oškrábat automobil, nastartovat nestartující auto a zároveň být na čas v práci. K podzimu a k zimě zkrátka ranní mrazíky patří, s nimi souvisí i nestartující automobil, který dokáže řidiče potrápit. Otázkou je, co vyvolává problémy se startování automobilů? 

Důvodem, proč ráno nechce nastartovat automobil, je samozřejmě baterie, která nesnáší zimu a která s ní není zrovna kamarádka. Přece jenom je baterie chemický zdroj jako každý jiný, vyprodukuje tedy tím pádem méně proudu. Každý řidič by se měl ještě před udeřením zimních mrazíků přesvědčit, v jaké kondici jeho baterie je. Pokud napětí klesá pod 12,4 V, baterie je ve špatném stavu je třeba ji vyměnit.  

I když baterie není jediný důvod, proč automobil nestartuje zrovna dobře. Důvodů může být vícero.  

Problémem je studený olej 

Problémy se startováním automobilů může vyvolat také studený olej, který v motoru v mrazu houstne, tudíž následně ztěžuje chod studeného motoru. Tomuto problému se však můžete vyvarovat tím, že investujete do správného, kvalitního oleje. Vhodné jsou vícestupňové čili multigrade oleje, které zvládají celoroční mazání bez jakýchkoli problémů, ať už je počasí či venkovní podmínky jakékoli.  

Na vině může být také karburátor 

Viníkem však může být také karburátor. Pokud je váš automobil starší dvaceti let, karburátor vašeho vozidla nemusí zimní počasí zrovna ustát. Obecně lze říct, že karburátory jako takové jsou velice choulostivé, zejména za studena nefungují zrovna nejlépe.  

Problémy se startováním mohou způsobit problémy s palivem 

Pokud automobil nechce naskočit, nemusí být na vině počasí, ale může být na vině voda v palivovém potrubí, která by zde sice neměla být, ale může se zde objevit. Při trochu chladnějších dnech může voda zamrznout, tudíž se tok paliva zablokuje.