Elon Musk se nevyspí. Stále ho stíhá FBI Proč?

Určitě jste slyšeli o tom, že Elon Musk, kontroverzní ředitel americké automobilky Tesla, je stíhán FBI. I když je to téma staré minimálně měsíc, neustále se kolem tématu točí nejedno médium. Pokud se ve světě auto, moto neorientujete, možná vám informace unikla. Podle všeho kontroverzní ředitel automobilky Tesla Elon Musk tahal investory za nos. Ti si to samozřejmě nedali líbit a podali na něj trestní oznámení. Nyní je Elon Musk, který nyní akutně potřebuje zvýšit a zefektivnit svou výrobu, stíhán americkým Federálním úřadem pro vyšetřování, který můžeme znát pod zkratkou “FBI”.

Elon Musk je v současné době podezírán za klamání svých investorů. K falešným zprávám na sociálních sítích, které byly prvním důvodem podání žaloby, se přidaly i nerealistické plány, jimiž Elon Musk své investory opravdu oklamal. Nerealistickým plánem má být to, že ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku se mělo každý týden vyrobit pět tisíc vozů Modelu 3. Jenže to byl opravdu nerealistický plán. Ani letos se pět tisíc vozů týdně nevyrábí, sotva se výroba dotkne čtyř a půl tisíce.

Nerealistické plány se však týkají loňského roku, kdy bylo vyrobeno jen a pouze 2 700 kusů nového vozidla, a to dokonce 800 z nich až v posledním týdnu v roce 2017.

Tesla podle všeho věděla, že cíl se nesplní

V šetření je nyní to, že Tesla podle všeho věděla o nerealistickém plánu, přesto tímto plánem doslova krmila své investory. Jelikož je Tesla neblaze proslulá automobilka, o níž se ví, že nemá peníze a že je hledá, kde může, FBI se k této možnosti nejvíce přiklání.

Korunku tomu navíc dodávají zmiňované falešné zprávy na sociálních sítích, které byly prvním podnětem k tomu, aby se podala trestní oznámení.

Kontroverzní výroky se Muskovi nevyplatily

Šéf automobilky Tesla zkrátka doplatit i na své kontroverzní výroky, které vysílal do světa. První žaloby začaly putovat na jeho účet po zveřejnění zpráv na Twitteru týkající se možného stažení akcií podniku z burzy.