Rok 2019 bude pro Toyotu přelomový. Jaké novinky chystá?

I když není ještě zdaleka u konce rok 2018, mnohé firmy už přemýšlí nad tím, jaký pro ně bude rok 2019. V současné době se pomalu, ale jistě prozrazuje, na co se můžeme těšit u automobilek. Ani automobilka Toyota nezůstává pozadu a už i ona prozradila, na co se mohou lidé těšit. Příští rok by pro automobilku měl být doslova přelomový. Chystá totiž podporu CarPlay, a to do svých dvou dalších vozů.

Automobilka Toyota se ještě nedávno řadila k automobilkám, které se nechtěli (přímo až odmítali) připojit ke CarPlay. Nyní se však cosi vnitru automobilky hnulo a ona se rozhodla přinést podporu do svých dalších modelů příštího roku.

Jaké vozy budou mít podporu CarPlay?

Otázkou je, jaké vozy budou mít zmiňovanou podporu. Prvním vozem, který CarPlay měl, byl Avalon a příští rok by se k němu měly přidat dva další automobily. Konkrétně se jedná o vozy Corolla Hatchback a také SUV RAV4.

Toyota však nebude mít podporu CarPlay jako jiné automobilky. Zatímco jiné automobilky mají podporu Android Auto s CarPlay, Toyota bude mít CarPlay a Amazon Alexa, čímž bude výjimečná na trhu.

CarPlay plný možností

CarPlay bude ve vozech značky Toyota dostupný pomocí informačního systému, kterým je Entune 3.0. Ten se do automobilů bude dodávat s vestavěným modemem, v němž bude zabudováno i Wi-Fi připojení. Mnozí majitelé automobilů značky Toyota nebo ti, kteří o koupi tohoto vozu přemýšlejí, jistě neví, co to CarPlay je. CarPlay je systém, který je propojen s mobilním telefonem. Kromě navigace tak umožňuje telefony, zprávy a jiné vychytávky, které náleží i klasickým mobilním telefonům.

CarPlay je možné v mnoha případech získat dodatečně do vozů Toyota. Nové vozy, které se objeví příští rok na trhu, však budou mít moderní, inovativní a technologicky vyspělý systém CarPlay automaticky zabudovaný.