Jak vypadá nový Mercedes třídy A?

Ve světě automobilů se toho neustále mnoho děje. Novinek stále přibývá, člověk se v nich jen stěží zorientuje. Za zmínku stojí v současné době vůz z dílny automobilky Mercedes – nový Mercedes třídy A – který byl nedávno představen. Jak tento nový vůz vypadá, kolik bude stát, kdy bude k sehnání či kde byl představen? To vše vám prozradíme v tomto článku!

Jednalo se už o čtvrtou generaci nejmenšího Mercedesu, který se světu ukázal v Amsterdamu. Oficiálně se tak představil vůz, který předčil veškerá očekávání, který nás doslova posadil na zadek.

Jak vypadá nový Mercedes třídy A?

Čtvrtá generace nejmenšího Mercedesu se může pyšnit tím, že dostala tři nové motory. Navíc je to automobil, který je doslova nadupaný technologiemi. Nabízí dokonce i vylepšenou realitu. Základem tohoto vozu je čtyřválec – má možnost vypínat válce. Jedná se o diesel a jeho objem je zhruba litr a půl. Co se týče spotřeby, tak jsou to čtyři litry na sto kilometrů.

Co se týče přídě tohoto vozu, je to naprosto stejná příď, jakou má model CLS. Maska chladiče je skutečně velká (podle tvůrců musí jít vidět to, že se vážně jedná o Mercedes), zajímavá jsou i přední světla.

Co se týče zadních světel, ta nejsou pro Mercedes typická. Podle znalců připomínají spíše korejské vozy, nikoliv německé kvalitní automobily.

Samozřejmě pohon bude všech čtyř kol, zadní náprava bude připojena elektromechanicky ovládající spojkou.

Jaká vylepšení tento vůz přináší?

Kdybychom se měli zaměřit na vylepšení, které u jiných vozů nenajdete, nový Mercedes třídy A se pyšní hlavně předním odpružením, kterému se dostalo vylepšení. Toto vylepšení spočívá v lehčích, hliníkových ramenech nápravy. Taky oceníte jistě to, že místo přístrojového štítu bude displej, a to o úhlupříčce 26 centimetrů.

Mezi bonusy navíc bude i adaptivní odpružení, které bude mít čtyři režimy tlumení – ty si budete moct vybrat dle stylu vaší jízdy.