Čtěte myšlenky díky čipu, za nímž stojí Elon Musk

Elona Muska si lidé spojují s automobilkou Tesla, která je známá tím, že se dlouhá léta drží tak tak nad vodou. Pravdou ale je, že se Elon Musk nevěnuje jenom automobilce Tesla, má rozjetých více projektů, má více es v rukávu. Nedávno jedno takové eso z rukávu vytáhnul. Jednalo se o eso v podobě čipu pro čtení myšlenek, za nímž stojí společnost Neuralink.  

Číst druhému člověku myšlenky – to zní jako jedno velké americké sci-fi. Jenže dnes už se nejedná o nic nereálného, každý smrtelník zanedlouho bude moct číst myšlenky jinému člověku. To ostatně dokazuje společnost Neuralink, kde má své místo i zmiňovaný Elon Musk. V rámci své nedávno vypuštěné prezentace promluvil o průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Podle všeho již byl vyvinut čip, který by komunikoval s mozkem.  

Podle Elona Muska by počítače a lidé měli žít ve vzájemné symbióze. Proto se pustil i do projektů v oblasti vývoje. Jedním vynálezem je zařízení, které by mělo číst myšlenky z lidského mozku a zároveň by mělo umět myšlenky i zapisovat do mozku. Zatím je zařízení ještě ve vývoji, ovšem už nyní se o něm mluví jako o hotové věci. Oblast vývoje a společnost Neuralink jsou totiž považovány za jediné úspěchy zmiňovaného podnikatele.  

Jak to zatím vypadá 

Zatím je vyvinut podle dostupných informací jen operační stroj, který by měl být zanedlouho schopen implantovat do mozku jakási komunikační vlákna, která by se napojila k čipu, jenž by informace z mozku přenášel do počítače. Vlákna mají mít tloušťku menší než lidský vlas, měla by být štíhlejší asi o třetinu v porovnání s lidským vlasem.  

Proč právě čip pro čtení myšlenek? 

Podle všeho cílem tohoto vynálezu nemá být nic jiného, než možnost dovolit paralyzovaným osobám ovládat techniku svými myšlenkami. Díky čipu by nemusely být osoby paralyzované odkázány jenom na své nemohoucí tělo a na ostatní lidi. Mohly by komunikovat se světem.