Jaguar začne vyrábět elektromobily. Miliony liber investuje do britské výroby

Odborníci se shodují na tom, že budoucnost automobilového průmyslu tkví v elektromobilech. Právě proto se automobilky pouští do výroby elektromobilů, dokonce ani automobilka Jaguar Land Rover není pozadu. I tato známá automobilka se pustila do výroby elektromobilů, do které investovala ne tisíce, ale rovnou miliony liber. Automobilka se však rozhodla investovat do domácího trhu, což britský automobilový trh podstatně ocenil.  

Automobilka Jaguar investovala do britské výroby proto, že je stále nejasný odchod Británie z Evropské unie. Automobilka však potřebuje jistotu, a tou investice do domácího trhu rozhodně je.  

Důvodem investování do výroby elektromobilů je také výrazný pokles zájmu o naftová vozidla. S tím se však potýkají všechny automobilky, lidé se zkrátka více začínají dívat na životní prostředí a začínají o něj více pečovat. Jenom vloni automobilka Jaguar Land Rover vyrobila zhruba třicet procent z celkového milionu a půl vyprodukovaných aut v Británii. Došlo však na ztrátu, která byla vykázána ve výši tří a půl miliardy liber. To je zhruba něco přes sto miliard korun.  

Jaguar Land Rover jako vizionářská firma 

Jaguar Land Rover se považuje za vizionářskou britskou společnost, dalo se tedy čekat, že dříve nebo později přistoupí na výrobu elektromobilů. Z počátku by se měla spustit výroba elektrizované verze vozu Jaguar XJ, na další elektromobily se však nebude dlouho čekat.  

Během příštího roku se bude automobilka pyšnit i svou vlastní výrobnou baterií, ta má zahájit svou činnost poblíž Birminghamu. Z dostupných údajů vyplývá, že by nová výrobna měla ročně vyprodukovat až kolem sto padesáti tisíc baterií.  

Společnost s vozidly s nulovými emisemi 

Zmiňovaná automobilka si klade za cíl stát se společností, jež bude vyrábět vozidla s nulovými emisemi v Británii. Zdali se tento cíl naplní a kdy, to je stále ještě ve hvězdách.