Jaká aplikace je nejvíce stahovaná v App Store?

Žijeme ve světě plném technologií. Tento svět má rozhodně své pro i proti. Mnoho aktuální technologie (hlavně chytré telefony) nám ulehčují život. Můžeme si díky chytrým aplikacím objednat jídlo, oblečení, obuv, elektroniku, nábytek a mnohé další jiné záležitosti, které v běžném životě zkrátka potřebujeme. Je ale také nutné si uvědomit, že technologie jsou pro nás do jisté míry i nebezpečné. Díky mnohým sledovacím zařízením jsme každý den vystavování nepříjemnému stalkingu. Díky velkému množství aplikací nás lehce někdo může sledovat přes kameru, protože se nám zkrátka rychlostí blesku během aktualizace či stahování nové aplikace dostal do mobilního telefonu. V dalších případech si můžeme stáhnout takové aplikace, na nichž se můžeme stát závislí.

Když už jsme u těch aplikací – některé aplikace jsou skvělé, protože nám dokážou ulehčit každodenní život, jiné nám však můžou opravdu ve velkém ublížit. Jednou takovou aplikací, která dnes a denně ubližuje mnoha lidem, je také nejčastěji stahovaná aplikace v App Store.

Která to je?

U nás v Česku se ještě tato aplikace nedostala do takové úrovně, že bychom ji znali. Není to jako hra Pokémon Go, která je proslulá široko daleko. Jedná se o aplikaci Sarahah, kterou znají hlavně ve Spojených státech amerických. Jedná se o aplikaci, která pomocí anonymních zpráv dává druhému člověku vědět, co se mu na něm líbí a co se mu nelíbí. Tato aplikace se samozřejmě založila za takovým účelem, že lidé k sobě tak budou upřímnější a že alespoň všichni lidé pochopí, co je na nich špatně nebo co vadí okolí.

Jenže na hezké vlastnosti se najednou začalo zapomínat. Aplikace se začalo zneužívat a místo pochval a kritik se spustila řada nadávek. Tato aplikace, ať už byla založena za nejlepším účelem, se stala nástrojem k anonymní šikaně. Už se na tuto aplikaci apeluje, ať se ihned zruší, protože i recenze ukazují na to, že se jedná jen a pouze o „povolené stahované“ šikanování.