BMW míří do Formule E!

Milovníci automobilů jistě sledují aktuální dění, které se v tomto motorovém světě dějí. Kupodivu většina automobilek dosahuje poměrně dobrých zisků, i když nás aktuálně trápí nedostatek pracovní síly. Jenže automobilky jsou přesně takové podniky, které se nevzdávají a rvou se i přes takové potíže. Dokonce vymýšlejí nejrůznější novinky, kterými by zaujali.

S jednou takovou novinkou přichází i automobilka značky BMW. BMW je oblíbená značka mnoha mužů, ale také často i žen. Jedná se o auto, které je společně s Audi opravdu hojně kupované. Dnes však BMW přichází s tím, že se řítí do Formule E se svým vozem! Jedná se o závody elektrických monopostů, které začínají být opravdu prestižní. Tyto závody přitahují mnoho pozornosti. Dokonce jsou aktuálně mnohem více sledované, než klasické Formule 1, a to už je co říct.

Tato Formule E se už nečekaně blíží do konce své třetí sezony. Diváci sledují například auta od Jaguaru, který zde má své zastoupení. Od příštího roku nastoupí například i automobilka Audi, která je doposud pouze sponzorem. Nicméně opravdu velkou pozornost přitahují hlavně světové automobilky, tedy například Ferrari nebo Porsche, které taktéž vystupují ve Formuli E. Za dva roky se ale ukáže v těchto závodech i auto od BMW, které rozhodně předčí veškerá očekávání! To už ostatně ukazuje video, které bylo puštěno do světa jako taková upoutávka.

Pár informací:

Automobilka se podle aktuálních informací odmítá pohybovat v rovinné spekulaci. Oficiálně se ale oznámilo, že nastoupí do páté sezony, tedy v roce 2018/2019. Prozatím bude působit tato automobilka jako dodavatel konkrétně pohonného systému a je také partnerem jednoho z týmů. Do této Formule E se rozhodla automobilka vstoupit na základě toho, že se jedná o skvělou vývojovou laboratoř a už dokonale zvládají vyrobit pohonné systémy pro elektromobily. Během následujících dvou let se tak mohou ještě trochu vylepšit a rozhodně pak vyvedou všechny z míry. Všechny dosavadní a také následující zkušenosti ze samotného vývoje chce automobilka použít pro BMW iNEXT a pro své další modely.