Filmy o autech, které zaplní vaši volnou chvíli 

Máte před sebou volný večer a přemýšlíte, čím ho zaplnit? Na akci s kamarády je už pozdě, přesto však nechcete večer skončit tím, že velmi brzdy „zapadnete” do postele? Nabízí se filmy o autech, které jsou rozhodně tím, co vaši volnou chvilku zaplní. A dívat se na ně budete skutečně rádi, protože bývají plné akce, adrenalinu a také mnoha, mnoha dalších skvělých zápletek, do kterých se doslova zamilujete. A i proto je budete chtít sledovat znovu a znovu. Nebo možná jenom díky těm autům, která si ve filmu střihla hlavní roli. 

Le Mans ’66 

Není tomu tak dávno, co se na filmových plátnech objevil snímek založený na skutečných událostech nazvaný Le Mans ’66. Jedná se o skvělou podívanou, která pojednává o příběhu automobilového konstruktéra a závodníka, jež společně sestrojili závodní vůz pro společnost Ford. Ten měl ve známém automobilovém okruhu Le Mans porazit vozy Ferrari.  

Podle filmových kritiků, ale také podle diváků samotných se jedná o jeden z nejlepších filmů s automobilovou tematikou, který kdy byl natočen. 

Rivalové 

Opět snímek založený na skutečných událostech. Člověk až nechce věřit tomu, že je to už deset let, co jedinečná podívaná jménem Rivalové spatřila světlo světa. Film pojednává o dvou odvěkých rivalech, a to konkrétně o Niki Laudovi a Jamesi Huntovi, nejznámějších závodních jezdcích vůbec.  

Jejich cíl je zde jednoznačný a prostý – vyhrát a být těmi nejlepšími piloty. Povede se to oběma, ovšem v jednom případě bude mít vítězství hořkosladkou pachuť. Nebo to bude v případě obou dvou? 

Rychle a zběsile 

Samozřejmě v našem seznamu nesmí chybět ani podívaná, kterou moc dobře znáte, a to hlavně díky jejím představitelům a také díky tomu, že má prakticky už deset pokračování. Řeč je konkrétně o sáze Rychle a zběsile, kde se v hlavních rolích ukázal například Vin Diesel nebo Dwayne Johnson. A samozřejmě i Paul Walker, kterému byla jízda v rychlých automobilech život beroucí. 

Dokonce můžeme říct, že mluvíme už o takové kultovní sáze, která patří k tomu nejlepšímu, co filmový svět s automobilovou tematikou vlastně kdy vyplodil.