Investice do nemovitostí v zahraničí. Kde si koupit vysněný objekt? 

Rozhodli jste se investovat do zahraničních nemovitostí? Nabízí se vám jich víc, než byste si dokázali představit. Investovat můžete jak do realit v Chorvatsku, tak do italských nebo španělských objektů. Je to ryze na vás. Pojďme se podívat na to, kam Češi investují nejvíce, respektive jaká místa se jim jeví jako turisticky nejatraktivnější a ostatně i proto zde kupují své investiční nemovitosti. 

Chorvatsko patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím 

Z pohledu atraktivity dovolenkových destinací jednoznačně vede Chorvatsko, které je Čechy označované za dovolenkový ráj. I když by se dalo konstatovat, že Chorvatsku už začínají konkurovat i další země, přesto se zde realitnímu trhu daří a Češi tak neváhají a skutečně zde své nemovitosti pořizují. Ty se zde pohybují od stovky tisíc euro, což není nic jiného než dostupná záležitost.  

Samozřejmě se cena nemovitostí odráží hlavně od toho, v jaké lokalitě si nemovitost pořídíte. Za zmiňovanou cenu se vám však podaří koupit nemovitost i v atraktivní lokalitě.  

Itálie je velké lákadlo 

Nejen nemovitosti v Chorvatsku jsou pro Čechy lákadlem. Musíme zmínit také Itálii, kam se lidé sjíždí z celého světa. Prodej nemovitosti zde probíhá dost podobně jako v Chorvatsku, problémem je jen daň z prodeje, která je poměrně vysoká. Činí zhruba jedenáct procent z katastrální ceny nemovitosti. A kromě toho se zde také platí poplatek notáři a roční daň z nemovitostí.  

Ceny italských realit se pohybují dost podobně jako v Chorvatsku. Také zde záleží na koncové lokalitě, ale dají se zde nemovitosti pořídit taktéž i za 100-120 tisíc euro. 

Je libo Rakousko? 

I když byste tuto destinaci v našem seznamu pravděpodobně nečekali, je to tak. Rakouské nemovitosti jsou z pohledu českých investorů velmi atraktivní a kupodivu se takové objekty nemusí nacházet ani v horských oblastech, kde by jejich pořízení dávalo jednoznačně smysl. Spíše se zájem shlukuje na domy nebo byty ve Vídni, i když samozřejmě se na horské oblasti taktéž nezapomíná.