Aktivní pěna na auto: co od ní očekávat a vyplatí se do ní investovat? 

O aktivní pěně na auto se toho spousta namluvilo. Spousta nevěrohodných reklam ukázala, že stačí nanést a pak omýt vodou a výsledkem bude zářivá kapota a auto bez jakýchkoli nečistot. Také leštící pasta na auto získala podobný věhlas, nicméně pravda je trochu někde jinde, než v reklamě. Abyste dosáhli čistého a krásného auta, budete muset čistit a leštit. V čem vlastně spočívá kouzlo aktivní pěny na auto a co od ní naopak neočekávat? 

Úkolem je předmytí 

Aktivní pěna na auto má za úkol zbavit exteriér vozu hrubých a odolných nečistot. Tím ji vlastně připraví na druhou fázi čištění, kterým ji zbavíte všech ostatních nečistot. Není tudíž pravdou, že nanesete pěnu, počkáte několik minut a opláchnete – a pod pěnou se objeví nádherně čisté auto. Pokud toto očekáváte, budete zklamaní. S aktivní pěnou ale připravíte auto na další mytí, eliminujete riziko poškrábání případnými nečistotami. 

Aktivní pěna má své nevýhody 

Pokud se rozhodnete investovat do aktivní pěny, připravte se na poměrně vysoké počáteční náklady. Samotná aktivní pěna nemusí být příliš drahá, avšak napoprvé si k ní musíte koupit potřebné příslušenství. Potřebovat budete napěňovač. Ten se prodává ve dvou formách, ruční nebo speciální nástavec na wapku. A zde počítejte se cenou okolo jednoho tisíce korun. Milovníci životního prostředí by také měli zpozornět při výběru aktivní pěny – ne všechny jsou biologicky odbouratelné. To se týká zejména levnějších přípravků. 

Aplikace aktivní pěny 

Pokud máte starší auto, které již několik šrámů má, může pro vás být investice do aktivní pěny zbytečná. Hodit se tedy bude zejména pro auta, u kterých chcete minimalizovat poškození laku poškrábáním od nějaké nečistoty, která se mohla zachytit. Když už se rozhodnete pro koupit aktivní pěny, doporučujeme koupit nejprve menší balení (litrové), navzdory cenové nevýhodnosti. U pětilitrového balení sice ušetříte za jednotlivé mytí, nicméně můžete narazit na přípravek, který vám nebude vyhovovat. Vyzkoušejte si proto přípravek nejprve v menším balení, než koupíte to větší.