Jaké trendy ovládnou svět bydlení v roce 2023?

Toužíte ve svém domově po změně? Přemýšlíte nad tím, že se pustíte do nějaké rozsáhlé rekonstrukce, která by dům proměnila k nepoznání? Nabízí se pár trendů, které pravděpodobně ovládnou příští rok svět bydlení. Zvažte jejich zakomponování do nového interiéru a těšte se z moderního příbytku, který vám bude každý závidět. A ne, nebude to jenom o keramických vypínačích a černých ABB zásuvkách.  

Nábytkové úchytky pro sjednocení prostoru 

Kdo by to byl řekl, že se jednoho krásného dne do módy vrátí nábytkové úchytky. Jejich absence je v mnoha domácnostech dodnes opěvována, i když samozřejmě nese s sebou jisté negativní věci. Pokud jste nebyli fanoušky klasických „zacvakávacích” skříněk, návrat úchytek vám určitě udělal velkou radost.  

Podle mnoha bytových designérů se budou úchytky brát jako něco, co dokáže fantasticky sjednotit prostor. Právě díky úchytkám můžou být jednotlivé místnosti hezky propojeny. A na propojení, sladěnost se také bude příští rok sázet. 

TIP: mezi nejpoužívanější patří zásuvky a vypínače Tango

Minimalistické bydlení stále na scéně 

Pokud bychom měli vypíchnout jeden styl, do kterého se budou zařizovat moderní domácnosti, musíme vypíchnout právě minimalismus. Opěvovaný je sice dlouhé roky, ale teprve příští rok se mu nabídne dostatek prostoru k tomu, aby vynikl.  

Minimalismus je nestárnoucí elegance, také jednoduchost, která se jen tak neomrzí. Své využití najde styl bydlení prakticky kdekoliv v domácnosti – v obývacích pokojích, kuchyních, ale také v pracovnách nebo ložnicích. 

Kombinace černé a zlaté 

Do moderních domácností se také bude dostávat velmi luxusní spojení, a to kombinace černé a zlaté. Dostane se hlavně do kuchyňských koutů, kde se bude sázet na spojení černých dřezů a kovových, zlatých vodovodních baterií. Na první pohled se vám spojení nemusí možná zamlouvat, ale je to to nejlepší, co dokonale zapadne například do industriálního stylu.