Hry do mobilu: Když je velikost na obtíž 

„Na velikosti záleží“, zní jedno dobře známé přísloví. Řídí se jím každý, ženy i muži, mladí i staří. Ovšem, co když je právě velikost na obtíž? 

Do mobilních zařízení vždy co nejmenší! 

Nebojte se, řeč není o mužském přirození, ale o hrách pro mobilní zařízení. Každý určitě nějakou takovou na svém telefonu má. Jsou skvělým odreagováním, jsou vhodné pro mladé i starší, baví celý svět. Ovšem jejich velikost a zároveň co nejvyšší kvalita jsou oříškem pro nejednoho vývojáře. 

Jak zmenšit hru do mobilních zařízení, a přitom zachovat kvalitu? 

Ti si často kladou otázku, jak při stávající kvalitě snížit její velikost? Právě mobilní hry jsou totiž první na seznamu toho, co lidé ze svého telefonu mažou, jakmile jim začne docházet paměť. To však herní producenti nechtějí. Jak to tedy udělat, aby hra zabírala co nejméně místa? Překonvertujte ji do GLA formátu! 

GLA formát: Snižte velikost aplikace o 50 % 

Pomocí tohoto jednoduchého nástroje pro animátory, snížíte velikost celé hry o více než 50 %. Ovšem zároveň si hra zachová svou atraktivitu, vzhled i všechny své grafické prvky. Nebudete ji muset nijak okleštit! 

GLA nástroj je velice jednoduchý a zvládnou jej všichni animátoři. Stačí do něj nahrát jakoukoliv flash animaci a tu následně stáhnout v GLA formátu.  

Výhody GLA formátu 

Přednosti této techniky: 

  • Hra si zachová všechny grafické prvky. 
  • Velikost hry se sníží o více než 50 %. 
  • Hra nezabere tolik místa v telefonu, a tak bude nejspíš to poslední, co vaši fanoušci z telefonu vymažou. 
  • Navíc bude větší pravděpodobnost, že takto získáte nové hráče, neboť hra nic nezabere. 
  • Nástroj pro konverzi je velice jednoduchý a poradí si s ním každý. 
  • Nástroj můžete vyzkoušet zadarmo. 
  • Pokud budete s výsledkem spokojeni můžete si zakoupit placenou verzi. 

Nemusíte ořezávat svou hru jen na úkor její velikosti! Můžete ji ponechat v celé své kráse, a přesto nezabere příliš mnoho místa. Vyzkoušejte i vy tento intuitivní nástroj pro animátory a posuňte své hry na vyšší úroveň.