Investice do startupů se vyplácí! Do čeho se investovalo?

Svět investicí je aktuálně otevřen opravdu každému, kdo touží po zvýhodnění svých vlastních úspor. Ukládání na spořicí účty už je dávno velice nevýhodné, proto se není čemu divit, když se lidé zaměřují na investici do fondů, zlata, ropy nebo do startupů. Konkrétně investice do startupů se velice vyplácí. Své o tom ví řada společností, která chce své dosavadní zisky zvýhodnit, proto se nebojí investovat do začínajících aplikací a startupů, které mají nějakou budoucnost. Mnohé ulehčí život nám všem, jiné jsou napojeny na budoucnost autonomních vozů. Dnes se však investovalo do startupu, který se specializuje na rozšířenou realitu. Ten totiž získal investici v přepočtu na české koruny ve výši jedné miliardy.

O jaký startup se jedná?

Tak vysokou sumu získal nov vzniklý startup Blippar, která se zaměřuje na virtuální a rozšířenou realitu. Aktuálně se jedná o startup, který je ve velké míře rozebírán, protože se jedná o velice ambiciózní projekt, který se daří relativně rozvíjet a rozšiřovat. Částka pětačtyřicet milionů dolarů, tedy jedna miliarda korun, k tomuto rozvíjení a rozšiřování rozhodně pomůže.

Pokud se ptáte, kdo byl tak štědrým investorem, pak se jedná o malajský fond Khazanah Nasional Berhand. Ten tedy umožnil tomu, že celková valuace tohoto startupu už přesahuje jednu miliardu dolarů. Tato investice však putuje na konto nového startupu s jasným účelem – konkrétně se mají peníze využít na výzkum a dále také na zdokonalování rozmáhající se technologie.

Blippar se však už nyní může pyšnit mnohými spoluprácemi. Spolupracoval například s pivovarem Guiness nebo také pracoval se společností KitKat. Mimo jiné také úzce spolupracoval a pomáhal propagovat hollywoodské filmy. Jeho spolupráce probíhá tak, že pokud je tento startup nainstalován, podporovaný produkt se objeví hned na obrazovce telefonu s dalším multimediálním obsahem. Dokáže se tedy obejít bez brýlí, protože používá virtuální realitu, která zajímá snad všechny mocné velkofirmy světa.