D1 má opravu nejhorší části za sebou – kdy opravy skončí?

V poslední době se snad všechno všude opravuje. Opravují se silnice, opravují se dálnice. Ovšem nejvíce problémů se děje na dálnici D1, která se opravuje už nějaký ten pátek. Lidé, kteří jezdívají často z Prahy do Brna či obráceně nebo podobným směrem, pak raději využívají vlaky a jinou hromadnou dopravu, protože ta je dopraví domů rozhodně rychleji, než pokud by jeli po dálnici. Díky tomu, že jsou opravdu na dálnici D1 v plném proudu, se tu řidiči bohužel musí smířit s tím, že si tu chvilku počkají v koloně. Navíc díky neustálému opravování a kolonám a nepřiměřené dopravní situaci se tu stále dějí i nejrůznější dopravní nehody, které jsou mnohdy opravdu tragické.

Nicméně aktuálně se pracovalo na opravě toho nejproblematičtějšího úseku, kde docházelo nejčastěji k nehodám a kde se stálo opravdu hodiny. Mnozí lidé zde stáli v koloně i dvě hodiny, proto se z běžné cesty do Prahy či zpět stala tříhodinová cesta najednou pětihodinovou cestou, a to už tuto dráhu dokážou ujet rychleji i vlaky Českých drah, které jezdí přes nejrůznější miniaturní vesnice a které zastavují takřka všude. Pozitivní tedy je, že nejproblematičtější úsek před Brnem je konečně opraven. Jedná se o úsek mezi odpočívadlem Devět křížů a Velkou Bíteší.

Znamená to, že opravy budou dokončeny rychleji?

Pokud si však myslíte, že se snad díky poměrně rychlé opravě tohoto problematického úseku stane to, že se plánovaná doba skončení oprav trochu zkrátí, pak bohužel. Termín 2020 pořád platí. Opravy na dálnici D1 tedy budou probíhat ještě zhruba tři roky. Do konce letošního roku se ještě plánuje opravit cestu mezi úseky Psáře-Soutice konkrétně ve středních Čechách a pak ještě úsek Měřín-Velké Meziříčí na Vysočině. V současné době je dokonce rozděláno až šest úseků na D1, které se aktuálně modernizují.

Tento projekt se řadí mezi nejrušnější dálniční tepny v zemi, které jsou sice nejnákladnější a nenutnější, ale na druhou stranu jsou provázeny hodně potížemi. Neziskové organizace napadají odborná vyjádření a sepisují se nejrůznější petice, pokud je oprava dálnice prováděna někde, kde s tím lidé nesouhlasí.