Microsoft investuje. Chce, aby světové problémy řešila umělá inteligence

Technologie se staly naší součástí. Bez ní si už nedovedeme představit náš svět. Je však pravdou, že v mnoha případech se technologie osvědčily, že v mnoha případech se jedná o dobré společníky, kteří nám trochu usnadňují život. V současné době se neustále pracuje na vyvíjení a zdokonalování umělé inteligence, která by mohla zastat opravdu hromadu věcí. Například společnost Microsoft se rozhodla opět investovat do technologie zvaná umělá inteligence. Podle všeho chce, aby právě umělá inteligence řešila světové problémy. Podle společnosti Microsoft může být právě umělá inteligence nástrojem pro zlepšení každodenních životů i běžných lidí. Proto se dlouhodobě snaží o její zdokonalení.

Ve svět IT se společnost Microsoft pohybuje už od roku 1975. I když by člověk řekl, že už nemá firma se kam posunout, pravdou je, že se nyní rozhodla investovat do grantového programu s názvem “Umělá inteligence pro dobrou věc”. Jak jsme zmínili, Microsoft ji chce zdokonalit tak, aby mohla pomáhat lidem i oblastem po celém širém světě.

Kolik bude Microsoft investovat?

Společnost chce rozdat více jak 115 miliard dolarů, což je tedy více jak dvě a půl miliardy korun. Hlavní je technologická složka programu, do které chce nadmíru investovat, jelikož umělá inteligence nabírá na své síle a je třeba ji zdokonalovat, abychom ji my i celý svět obecně mohl naplno čerpat a využívat.

Umělá inteligence by podle společnosti Microsoft měla působit ve třech částech, do nichž je rozdělená. Těmi částmi je život bez bariér, životní prostředí a také humanitární činnost.

Umělá inteligence třeba pro postižené

Umělá inteligence by po svém zdokonalení mohla třeba zlepšit život osobám s postižením. Právě na tuto část programu putuje grant ve výši pětadvaceti milionů dolarů, tedy v přepočtu zhruba půl miliardy korun. Pokud by došlo ke zdokonalení umělé inteligence v tomto oboru, bylo by snazší pro postižené fungovat v zaměstnání, lépe fungovat i v osobním životě.