Internetový provider Libli už nepatří DRFG Davida Rusňáka

Svůj poloviční podíl ve značce Libli prodala investiční skupina DRFG Davida Rusňáka společnosti Nordic Telecom. Ta už polovinu firmy vlastnila od konce roku 2017 a ziskem zbývajících 50 % v Libli značně posílil pozici na tuzemském trhu poskytovatelů internetového připojení. Libli vznikalo postupně slučováním lokálních poskytovatelů internetu pod značkou Suntel Net, která patřila do portfolia DRFG. Svým zákazníkům poskytuje připojení k internetu, včetně optických sítí a v několika lokalitách dokonce nejmodernějšího 5G bezdrátového připojení, v současné době je druhý největší poskytovatel internetu na Moravě.

Nordic Telecom se chce stát čtvrtým plnohodnotným mobilním operátorem v Česku a na podzim se proto chce ucházet o mobilní frekvence v pásmu 700 MHz a 3,5 GHz. Podle výkonného ředitele Nordic Telecomu Jan Čorneje je cílem akvizice stát se do dvou let třetím největším poskytovatelem pevného internetu v Česku. V číslem to představuje pokrytí 1,3 milionu domácností a poskytování služeb 330 tisícům zákazníků.

Telekomunikace jsou pro DRFG jedním z hlavních pilířů

Brněnská investiční skupina DRFG Davida Rusňáka byla založena v roce 2011 a od svého počátku se investicím do nemovitostí, finančních služeb jako jsou dluhopisy. Spadá pod ní také značka podílových fondů CZECH FUND. Nebo Suntel Group, který poskytuje komplexní služby na klíč pro výstavbu a servis telekomunikačních sítí. A ve svém oboru patří ke špičce ve střední a západní Evropě. 

Telekomunikace jsou třetím klíčovým odvětvím, kterému se DRFG věnuje. I nadále se chce podle slov Davida Rusňáka soustředit na jeho rozvoj a další strategické telekomunikační investice ve společnosti Suntel Group. Ředitel telekomunikační divize DRFG Roman Řezníček řekl, že k rychlejšímu exitu Libli došlo díky oboustranně výhodné dohodě mezi DRFG i Nordic Telecom. Spoluprace mezi oběma společnostmi ale bude pokračovat, a to jak obchodně a distribučně, tak i v telekomunikační výstavbě.