Paypal – investuje, aby lidé mohli investovat

Pokud nakupujete na internetu, jistě jste se setkali s takzvaným placením přes PayPal. Tato platební brána umožňuje opravdu rychle převést peníze na účet dodavatele, a tak se tedy budete moct radovat ze zakoupeného zboží trochu v rychlejším čase – dodání se urychlí, jelikož se balík odešle mnohem dříve. Obvyklé platby z účtu na účet přece trvají tři dny – takto se jedná tedy o rychlejší cestu ke svému objednanému zboží.

Díky tomu, že je PayPal čím dál více využíván mnoha uživateli, společnosti se tak daří. Rozhodla se tedy, že své zisky trochu zvýhodní, a pustila se tak do světa investic. Není to však běžná investice, které se konají každým dnem. Tato investice má dokonce své poslání a svůj cíl – jedná se o investici, která pomůže mladým lidem k tomu, aby i oni mohli výhodně investovat. Je to tedy investice pro investici.

O jaký startup se jedná?

PayPal se rozhodl investovat konkrétně do nového startupu, který se nazývá Acorns. Tento startup se snaží o umožňování takzvaných mikroinvestic. Nejedná se tedy o hru s velkými penězi, ale pro zvýhodnění úspor mladých lidí to stoprocentně stačí. V posledních dnech tento startup připsal skvělou nemalou investici právě od společnosti PayPal. Nejedná se ale o zanedbatelnou částku, jedná se o třicet milionů dolarů, což je v přepočtu na české koruny zhruba sedm set dvacet milionu. Této nově vznikající společnosti se tak posunula valuace na dvaašedesát milionu dolarů, tedy na miliardu a půl českých korun.

Cílem této společnosti je podle zakladatele to, aby se dokázali oslovit mladí lidé, mladí investoři, kteří jakýmsi způsobem jeví o investování zájem. Díky této společnosti tak zbrkle nevsadí vše na jednu kartu, ale startup jim pomůže rozvrhnout danou investici na menší rozhodnutí, které se budou týkat samozřejmě menších částek. Ze začátku investování v této aplikaci se ale bude muset mladý investor rozhodnout a bude si muset odpovědět na dvě otázky, a to na: Kolik jsem ochoten investovat? A: Jak velké riziko jsem ochoten podstoupit?