Jak investovat v roce 2023 

Je obtížné předvídat, kam investovat v roce 2023, protože trhy a podmínky se mohou rychle a nečekaně změnit. Některé potenciální investiční možnosti však stojí za zvážení, jako jsou například technologie, zdravotnictví nebo obnovitelné zdroje energie.  

Co radí Warren Buffett? 

Warren Buffett, známý také jako „věštec z Omahy“ a generální ředitel společnosti Berkshire Hathaway, je známý a úspěšný investor. Generálním ředitelem společnosti Berkshire Hathaway je od roku 1965 a jeho průměrné roční výnosy dosahují 20,1 %. Jeho rady dokážou ovlivnit investiční chování milionů lidí po celém světě.  

Warren radí dlouhodobým investorům, aby se nenechali příliš emocionálně ovlivnit výkyvy na trhu a aby poklesy trhu vnímali jako příležitost k nákupu za nižší cenu. Navrhuje také, aby investoři, kteří se příliš rozčilují výkyvy trhu, do akcií vůbec neinvestovali. Dodává také, že při investování do akcií je důležité mít racionální a klidné myšlení. 

Pouze peníze nestačí 

Spořením na bankovním účtu nebo na spořicím účtu s vysokým úrokem člověk nezbohatne. Aby se člověk stal bohatým dříve, musí být agresivnější ve svých investicích a investovat do různých oblastí, jako je on sám, akciový trh, nemovitosti, startupy, kryptoměny, fyzické zlato, půjčování peněz a fyzická hotovost. Při investování bychom měli zvážit poměr rizika a výnosu a sladil své investice se svým životním stylem a cíli.  

Pouhým pohledem na pohyb ceny aktiva je obtížné pochopit skutečnou hodnotu, kterou toto aktivum vytváří. Na akciovém trhu existují růstové akcie, což jsou akcie v odvětvích, jako jsou technologie a finance, které mají vysokou betu, což znamená, že budou mít vyšší výnosy nebo ztráty než celý trh.