Investice do vesmíru

Dalo by se říct, že je v dnešním světě vyrobeno už takřka cokoliv. Jenže ono to není tak úplně pravdou. Neustále se totiž ještě dobývá ten vesmírný svět, do kterého se v současné době investují ohromné peníze. Většina lidí chce totiž na vesmíru vydělat, a to hlavně pomocí vesmírné turistiky. V budoucnu se skutečně plánuje dovolená ve vesmíru, což se nám dneska může zdát opovážlivé až bláznivé, ale podle průzkumů to skutečně bude hit. Některé země vesmírné turistice věří natolik, že se rozhodují už nyní pro stavbu hotelů.

Člověk si klepe na hlavu, když se dozví, že některé země chtějí ve vesmíru stavět hotely. Jenže takové Rusko o tom má jiné mínění. Je odhodláno takový hotel postavit, protože věří, že to bude investice, která přinese Rusku obrovské bohatství.

Pojďme si tento nápad přiblížit!

Vesmírná turistika budí obrovský zájem

Samozřejmě je nutné zmínit, že nejen Rusové mají zájem o vydělávání na vesmírné turistice. Do vesmírného turismu pravidelně investuje i SpaceX, což je společnost Elona Muska. Tato společnost se snaží dobýt konkrétně Mars, kam plánuje v blízké době vyslat člověka. Kromě toho se o vesmírnou turistiku snaží společnost Virgin Galactic britského miliardáře Richarda Bransona či firma Blue Origin, což je firma současného nejbohatšího člověka – Jeffa Bezose.

Rusko je se svými plány konkrétní

Zatímco zmiňované firmy stále plavou ve svých plánech a pořádně nevědí, jak by s vesmírnou turistikou chtěli naložit, Rusko už má své plány hotové. Chce skutečně vystavit luxusní hotel, který bude součástí Mezinárodní vesmírné stanice. Samozřejmě ubytování v tomto hotelu nebude nic pro obyčejné smrtelníky za takový pobyt, který má trvat zhruba dva týdny, jeden člověk zaplatí zhruba 40 milionů dolarů. Pro zájemce, kteří si chtějí dovolenou prodloužit na celý měsíc, vzroste částka o rovných dvacet milionů dolarů.