Chcete zvýhodnit své úspory? Přinášíme tipy na alternativní investice

Každý druhý Čech si podle průzkumů dává nějaké peníze stranou a tvoří si tak jakousi finanční rezervu, která se může hodit ve chvílích, kdy zákon schválnosti způsobí mimořádné výdaje třeba v podobě poruchy a následné opravy automobilu. Pokud patříte k lidem, kteří si taky dávají nějaké peníze stranou, možná jich máte stranou tolik, že chcete, aby došlo k jejich zvýhodnění. To ostatně není špatný nápad. Svět investování je každému otevřen, proč se do něj nepustit? 

O světě investování se tvrdí, že není pro každého. Ovšem pro každého je, jenom si lidé musí sundat z očí své růžové brýle. Pokud chcete investovat, můžete investovat do méně riskantních investic nebo do riskantnějších investic. Větší risk je synonymem většího zvýhodnění a výnosu. Nicméně může vám taková investice doslova pohltit všechny úspory, které jste si vy uplynulých letech nashromáždili.  

Pokud chcete investovat do něčeho mezi, pak doporučujeme investovat do takzvaných alternativních investic. Tipy na alternativní investice vám přinášíme.  

Stoleté státní dluhopisy 

Alternativní investicí jsou například stoleté státní dluhopisy, kde je jejich úrok naprosto jiný a výhodnější než už aktuálních dluhopisů, jež stát nabízí. Pokud tedy můžete, doporučujeme investovat do těchto stoletých dluhopisů, protože brzy dojde k jejich konci splatnosti a vás to může vyjít opravdu výhodně.  

Kryptoměna 

Žijeme ve světe kryptoměn. Doporučujeme do této virtuální měny také investovat, neproděláte. I když musíme konstatovat, že se nesmíte nechat zastrašit tím, jak kolísá hodnota kryptoměn. To ke kryptoměnám zkrátka patří a jiné to nebude.  

Nově můžete investovat už nyní do kryptoměny sociální sítě Facebook, která se sice spustí oficiálně až příští rok, ovšem už nyní se do ní investují doslova miliony putující z peněženek těch největších gigantů.