Novinkou na evropském automobilovém trhu je elektromobil MG ZS EV

Nejedna automobilka se zaměřuje na výrobu elektromobilů. Podle odborníků jsou elektromobily budoucností celého automobilového světa. I když obecně ve světě je elektromobilů mnoho, do Evropy začínají chodit po krůčcích. Další elektromobilovou novinkou na evropském automobilovém trhu je britsko-čínské MG ZS EV, které se začíná prodávat.  

Do Evropy se zatím dostává opravdu jen hrstka elektromobilů, ty však Evropa potřebuje, a to díky prosazovaným emisním limitům. Nyní do zmiňované hrstky přibyl vůz MG ZS EV, který pochází z dílny automobilky MG, což je britská firma dříve se zaměřující hlavně na rodinné vozy a menší, příjemné sportovní vozy. Právě automobilka MG patří k těm, které postihla finanční krize, z níž automobilku vytáhla čínská společnost SAIC Motor. Po tomto kroku byla výroba vozidel přemístěna do Číny, díky prosperitě se však automobilka MG opět vrátila do své domoviny. A s sebou přinesla i novinku v podobě elektromobilu.  

Více o MG ZS EV 

Elektromobilovou novinkou je zmiňovaný vůz MG ZS EV, což je vůz na základě klasického kompaktního crossoveru ZS. Rozdílem však je to, že elektromobilová novinka nemá spalovací motor, ale má elektromotor. Za vypíchnutí stojí i fakt, že se automobil rychle nabíjí, na rychlonabíječce dosáhne osmdesáti procent už po necelých pětačtyřiceti minutách.  

Automobil má samozřejmě veškeré bezpečnostní i komfortní prvky, k nimž patří hlídání slepého úhlu nebo spojení rádia s mobilním telefonem.  

Kolik nový elektromobil stojí? 

Nabízí se otázka, kolik tato inovace na automobilovém trhu stojí? Kupodivu je to cena velice nízká, v přepočtu ho na evropském trhu koupíte za šest set tisíc korun. Je to však cena po vládních dotacích, ty dávají při nákupu elektromobilu tři a půl tisíce liber.  

K prodeji by mělo být auto během příštího roku.