Proč investovat do akcií?

Svět akcií zažívá velký boom. Tedy alespoň zažíval – během loňského roku, kdy se po akciových titulech doslova zaprášilo. Pokud si nejste jistí tím, jestli do této investice “nalít” své dosavadní úspory, máme pro vás několik důvodů, proč tuto investici přece jenom zvážit. I letos totiž stojí za to.  

Očekává se propad, buďte v postřehu 

I když došlo v poslední době k jistým otřesům na akciových trzích, pořád se mluví o nadhodnocených akciových titulech, které podle všeho půjdou dolů čili klesnou. Asi nedojde k poklesu všech akciových titulů, ovšem očekává, že vlivem stále ještě trvajících koronavirových opatření se ceny zajímavě roztřesou. Proto buďte v postřehu a sebemenší závan příležitosti uchopte pevně za pačesy.  

Zatímco loňský rok přinesl mnoho příležitostí hlavně v období prezidentských voleb, letos bude ovlivněn tím, jak bude prezident Biden konat a k jakým krokům vlastně svolí. To bude mít na akciový trh největší vliv.  

Mějte na paměti jistá rizika 

Samozřejmě stále platí, že stejně jako jiné investice, i akcie mají svá jistá rizika, která je nutné mít na paměti. Zejména začínající investoři si nesmí myslet, že akcie jsou něco, co je zcela bezpečné a co slibuje nadměrné zisky. Není tomu tak. Akcie nemusí vždy růst jen v prospěch investora, ale mohou také klesat. V takových chvílích se nesmí panikařit – pravidlo čísla jedna zní: “Nikdy neprodávej ve slevě”.  

Zaměřte se na obory, které mají budoucnost 

Pokud chcete zvýšit pravděpodobnost svých zisků nebo zvýhodnění vašich investic, doporučujeme se zaměřit na takové obory, které mají z dlouhodobého hlediska smysl. Buďto si můžete udělat analýzy, které vám prozradí, co je pro vás to pravé, nebo vsaďte na koně, které dlouhodobě sledujete a věříte v jejich růst. Obecně se technologické akcie berou za nejlepší, respektive za ty, které mají světlou budoucnost.