Rolls-Royce a co jste možná nevěděli o známé automobilce

Automobilka Rolls-Royce je bezesporu synonymem luxusu. Stojí za výjimečnými vozy, jež si kupují pouze ti nejbohatší a nejúspěšnější lidé. A i když zatím nepatříte mezi ně (což se samozřejmě může zanedlouho změnit), chcete o svém budoucím automobilu vědět první, poslední. Přinášíme vám seznam zajímavostí, o nichž jste možná neměli ani tušení.  

Slavná soška je vždy v trezoru 

Vozidla značky Rolls-Royce jsou známé pro svou ikonickou sošku nazvanou Spirit of Ecstasy. Řada lidí by si ji nejraději také koupila a připevnila na chladič svého vozidla, i když se daný vůz nepyšní tím, že vyjel z dílny ikonické automobilky. Jenže toto není možné. Sošek, které jsou pro Rolls-Royce tak typické, není nazbyt.  

Jsou zpravidla schovány v trezoru a pouze vedoucí výroby a pár řemeslníků má do trezoru přístup. Mimochodem, nikdy se v něm neukrývá víc sošek, než kolik jich bude potřeba pro vyráběná vozidla.  

Šedesát lidí na jeden vůz 

Říká se, že kvalita značky Rolls-Royce tkví v tom, že na každém jednom vozidle pracuje až příliš mnoho řemeslníků. Dohromady jich je šedesát a po sečtení na jednom automobilu pracují zhruba čtyři stovky hodin.  

Nyní však mluvíme o výrobě jednoho vozidla v základním provedení. Pokud k tomu připočteme zpracování unikátních prvků, dostáváme se na daleko vyšší úroveň.  

Kvalita laku je na vysoké úrovni stejně jako kůže v interiéru 

Automobilka, která je dnes považována za synonymum luxusu, si dbá na kvalitu. Například jen tvorbou zrcadlově lesklého laku trvá dlouhých sedm dní proto, že i tato pro někoho možná zbytečnost musí být na vysoké úrovni.  

A to nemluvíme o kůžích, kterými je polstrovaný interiér. Pochází pouze z těch nejlepších býků, kteří jsou pečlivě vybíráni a kteří pochází pouze z vysokých nadmořských výšek, jež zabraňují kůži se roztahovat.