I barvy hrají roli. Zejména při tvorbě webu

Webové stránky jsou naprostým základem pro každý úspěšný web. Pokud je postrádáte, je načase tuto chybu napravit. Vytvořte si takové, které budou nejen s poutavým obsahem, ale především s vhodně zvolenými barvami. Protože právě barvy hrají roli, tím si můžete být jisti.  

Barvy zkrátka budí emoce, a to je to, čeho chcete docílit. Emoce však musí hrát pro vás, nesmí to mít negativní efekt. Proto jsme vám sepsali několik barev a jejich význam, ať sami zjistíte, jestli je daná barva pro váš web tím pravým a jestli dokáže vzbudit přesně takové emoce, které potřebujete, aby vyvolaly v uživatelích, a tedy i potencionálních zákaznících.  

Modrá barva budí důvěru 

Ať už nabízíte jakékoli služby, se vší pravděpodobností potřebujete vzbudit důvěru. A s tím vám pomůže modrá barva, která je barvou spirituality a citlivosti. Používá se především u humanitárních projektů, ale svou roli dobře sehraje i v projektech zaměřených na náboženství nebo na psychologii.  

Hnědá je symbolem přírody 

Pokud jste se rozhodli na trh zamířit s přírodními produkty nebo kladete důraz na ekologii, nejlépe uděláte, pakliže vsadíte na hnědou barvu. Ta značí stabilitu, ale také komfort a upřímnost, což jsou samé dobré emoce, které dokáže vzbudit. Nejčastěji se používá v zemědělství nebo v potravinářství, ale také se velmi často využívá v dopravě (zejména, pokud se chce poukázat na ekologickou výhodu dané služby).  

Oranžová je symbolem dobrodružství 

Nebo provozujete únikové hry či jinou formu zábavy? V tomto případě byste se měli vsadit na oranžovou barvu, která je právě symbolem zmiňované zábavy a také dobrodružství. Také je to symbol kreativity a také nezávislosti. Nejčastěji se s webovými stránkami sladěnými do této barvy setkáte v oblasti umění nebo v potravinářském průmyslu.