(Tajné) funkce moderních automobilů, které oceníte

Kupujete si automobil? Proč nesáhnout po novějším vozidle, které vám bude kdekdo závidět? Takových nových automobilů je nyní nabízeno mnoho a řada z nich ukrývá zajímavé funkce, které při jízdě oceníte. Bohužel mnozí majitelé takto chytrých vozidel nemají ani ponětí o funkcích, které vůz ukrývá. Někdy je to proto, že si o něm nezjistili více už při samotné koupi, jindy je to proto, že jsou tyto funkce tajné a chtějí odhalit. Zmiňme si však ty nejzajímavější, kterými jistě budete fascinováni.  

Noční oči pro cestování v noci 

Už jste slyšeli o zajímavé funkci jménem “noční oči”? Jedná se o zajímavou funkci, kterou využijete především při cestování v noci. Mezi námi se najde celá spousta řidičů, kterým dělá cestování v noci velký problém. Chybí jim zkrátka to světlo, což vede k pocitu nejistoty. Výrazným pomocníkem při cestování v noci je zmiňovaná funkce, která je jinými slovy vestavěným noktovizorem.  

V praxi to vypadá následovně – čelní kamera dokáže detekovat chodce i zvířata a umí na ně řidiče upozornit na přístrojovém štítu. Že byste tuto funkci skutečně ocenili? Najdete ji například v autech značky Mercedes-Benz. 

Některá auta vás upozorní na to, co jste zapomněli 

Mezi námi se najde celá řada takzvaných “zapomnětlivců”, kteří na své zapomínání v minulosti nemile doplatili. Někdy jsme zkrátka tak nesví, že zapomene i dítě v autě nebo ve vozidle zapomeneme na domácího mazlíčka, kterého převážíme. Abychom se vyhnuli špatným scénářům, takzvaný “hlídač zapomenutých” nás vždy upozorní na to, abychom z auta vyndali ty, kteří v něm stále ještě jsou.  

Funkce, která chrání vaše práva 

Takzvaný “ochránce práv” je funkce, která hlídá okolí vašeho vozu a detekuje pohyb, případně kontakt s karoserií. Možná jste si mysleli, že při zaparkování se automaticky vypínají veškerá záznamová zařízení, ale vozidla s touto funkcí ochrání vaše auto i před případnými vandaly, kteří půjdou kolem. Pomohou je odhalit a zajistí vám tak zaplacení způsobených škod.