Tesla už není nejhodnotnější automobilkou v USA

Pokud milujete automobily, pak vás jistě zajímají i aktuální novinky, které se v tomto světě dějí. Mnoho automobilek vykazuje zisky a radují se tak z velice dobré pozice na trhu, jiné automobilky však prožívají ne zrovna příjemné chvíle. Konkrétně třeba značka Tesla. Ta se považuje za velice kvalitní značku, která vyrábí velmi chytré automobily. Ještě donedávna se však mohla pyšnit tím, že se jednalo o nejhodnotnější značku ve Spojených státech amerických. Dnes tomu už tak není – Tesla přišla o toto své označení a tento post ji vyfoukl někdo naprosto jiný. Na špici se v USA dostal opět koncern General Motors.

Nepyšnila se tímto titulem dlouho

Je zajímavé, že Tesla se na tomto postu nejhodnotnější automobilky ve Spojených státech nepyšnila nějak extra dlouho. Na tomto vrcholu strávila automobilka pouhé tři měsíce, po nichž ji opět vystřídala společnost General Motors, která nemá žádné poklesy za poslední měsíce. Tesla bohužel jisté poklesy zaznamenala, a to proto, že její akcie se dostaly relativně pod tlak – bylo to kvůli určité sérii nepříznivých zpráv. Podle všeho Tesla doplatila na to, jaký materiál volila. Novým elektromobilům se totiž ulamovaly pedály.

Generální ředitel Elon Musk v poslední době uvedl, že jejich nový elektromobil, tedy Model 3, by se měl letos vyrábět opravdu hojně. Uvedl však, že by v prosinci chtěli dosáhnout dvacet tisíc vozů měsíčně, ale odhadovalo se tedy mnohem více. Počet asi poklesl v závislosti s tím, že se v prvním pololetí této značce zrovna nedařilo. Zákazníci si stěžovali na jednotlivé díly v autě, které se jim takřka odlamují pod nohama či rukama.

Akciím této značky automobilů neprospělo ani to, že veškeré nové modely, které se uvedou na trh od roku 2019, budou buď hybridní, nebo elektrické. Na to však Tesla není připravena, zejména pak po tom, jak nedokázala získat nejvyšší hodnocení v testech, které podnikal americký pojišťovací institut pro bezpečnost na silnicích.