Proč investovat do Ripple?

Chcete investovat do kryptoměn nebo se o svět kryptoměn alespoň zajímáte? Pak se pravděpodobně setkáváte s pojmem “Ripple”, ovšem nemůžete si ho vysvětlit. Mnozí neznalí skutečně nevědí, co to Ripple je nebo co to vlastně znamená. Pojďme si to proto vysvětlit a zároveň si prozraďme, proč do Ripple investovat.  

Co je to Ripple? 

Ripple lze také považovat za kryptoměnu, i když je svou strukturou velice odlišný od ostatních kryptoměn. Jedná se o open source internetový protokol, který podporuje hrubá vypořádání, také rychlé převody a směnu měn. Vývojáři chtěli vytvořit Ripple se systémem převodu dluhu mezi páry, a to se ostatně podařilo. Síť Ripple aktuálně podporuje opravdu širokou nabídku důvěryhodných měn, dokonce řadu digitálních žetonů také podporuje.  

Dalo by se dnes konstatovat, že Ripple je stokrát rychlejší než Bitcoin. Rychle zpracovává transakce. Jen pro porovnání – transakce s vaším systémem pokročilejšího konsensu zpracuje za pouhé čtyři vteřiny, zatímco Bitcoin na tuto akci vyžaduje rovnou hodinu.  

Ripple je podle všeho na trhu proto, aby rozvíjel transakční systém nové generace, nemá soutěžit s jinými kryptoměnami. Tak to alespoň tvrdí samotná vývojáři.  

Proč investovat do Ripple? 

Ptáte se, proč do Ripple investovat? Hlavním důvodem je to, že se jedná o projekt, který je podporovaný mnohými bankami. Podporují ho například velké banky jako společnost Santander nebo Axis Bank. Dalším důvodem, proč investovat do Ripple, je, že ho nelze nijak zneužít. I když je jeho kryptoměna XRP s nízkou cenou, v budoucnu se však můžete dočkat fantastického zisku.  

Navíc kryptoměna XRP od Ripple je nejoblíbenější a nejvíce komerční kryptoměnou. Jejími vlastnostmi je rychlost transakcí a mimořádně škálovatelná platforma, díky které XRP a sám Ripple neustále roste.