Google se rozhodl koupit FitBit

Společnost Google nemusíme nikomu představovat. Každý den internetový vyhledávač používáme. Pod společnost Google však už nespadá jen internetový vyhledávač, dnes je Google také majitelem firmy FitBit, kterou můžete znát jako výrobce chytrých hodinek. Nedávno došlo k této významné koupi. Google za společnost, jejíž hodinky má nejeden člověk na světě, zaplatil přes dvě miliardy dolarů, což je v přepočtu skoro padesát miliard korun. Od nedávna tak nebudete moct koupit FitBit hodinky, ale nově vyrobené hodinky budou nést nálepku “Made by Google”. S touto nálepkou se jako první představí dlouho očekávané Pixel hodinky, na které čekají desítky lidí.  

Pro ty, kteří se trochu zajímají o svět byznysu, není zmíněný obchod překvapením. Už delší dobu byl obchod na spadnutí, nyní k němu konečně přišlo.  

FitBit součástí Googlu 

Co je zajímavé, tak to, že společnost FitBit automaticky spadá pod společnost Google a bude se také v souvislosti s Googlem spojovat. Není to jako u společnosti Nest, která dlouhou dobu fungovala jako samostatná firma, která se nijak nespojovala s novým majitelem.  

Pokud používáte FitBit hodinky nebo jiné produkty, možná se ptáte, jak to bude s osobními daty a citlivými osobními údaji. Společnosti Google i FitBit však zmínili, že nebudou osobní data využitá k reklamním nebo podobným účelům. Čili budou data zkrátka v bezpečí jako tomu bylo doposud. Podle všeho uživatelé budou moct sami rozhodnout, jak bude s jejich osobními daty naloženo.  

FitBit zařízení fungují i nadále 

Stejně se nemusíte obávat toho, že by vám FitBit produkty přestali najednou fungovat. Všechny produkty budou fungovat tak, jak tomu bylo doposud, žádnou změnu majitele nepocítíte. Pravděpodobně se však dočkáte mnohých nových funkcí, které budou mít možnost vaše chytrá zařízení využívat.