Investování do zlata má i své nevýhody 

V současné době se snažíme o maximální zachování hodnoty našich úspor. Inflace roste rychlostí blesku a dotýká se procent, na která jsme si mysleli, že nikdy nedosáhne. Bohužel, stalo se tak, proto hledáme možnosti, do nichž vložit naše peníze. A zlato je jednou z nich. Myslet si však, že zlato nemá svou temnou stránku je omyl. Ano, mluvíme o komoditě rostoucí především v době krize, ale stejně, jako má mince dvě strany, má dvě strany také zlato.  

Zlato musíme uchovávat 

Zatímco koupě akcií je něco, co nás nemusí trápit po stránce svého skladování, respektive uchovávání, zlato je trochu jiné. Uchovávat ho musíme, a to ideálně na bezpečném místě, kam se zloději nedostanou. Trezor je sice dobrá volba, ale pokud se nejedná o zabudovaný trezor, pro zloděje nemusí být zrovna překážkou. 

Ještě lepší je však uchovávat zlato v nějakém dobře střeženém institutu. Je sice pravdou, že taková úschova stojí peníze, na druhou stranu se o svou investici nebudete muset nijak obávat. A to je poměrně dobrý obchod, nemyslíte? 

Kolísání hodnoty není pro každého 

Myslet si, že když si pořídíte zlato, bude to výhra v loterii a jeho hodnota bude jenom růst, je mylné. Cena zlata během roku poměrně často kolísá, k čemu přispívá především fakt, že zlato je průmyslově využíváno v mnoha oblastech, a to výrobou šperků počínaje. Jeho těžba však převyšuje poptávku, což vede k jeho mírnému znehodnocení.  

Pokud se chcete radovat ze zhodnocení zlata, je často nutné čekat opravdu dlouho. Zlato roste s růstem celosvětového trhu, nikoliv jen se zvýhodněním na trhu českém. 

Zlato roste v období krize 

Závěrem však musíme zmínit, že zlato je skutečně něčím, co roste v době krize. Když všechny trhy na světě zaznamenají brutální pokles, zlato je tím, co poroste, respektive jehož hodnota zůstane prakticky neměnná. Podobný scénář se očekává i v následujících měsících.