Aplikace a nástroje pro měření času 

Nejste si přesně jisti, jak si stojíte se svou pracovní dobou? Stáhněte si aplikaci, nebo začněte využívat nástroj pro měření času.  

Ať žije prokrastinace 

Každý, kdo tráví čas u počítače, časem sklouzne k menší či větší míře prokrastinace. Proto je lepší, když si ihned nainstalujete a začnete aktivně využívat některý z nástrojů, který vám pomůže zjistit množství odpracovaného času. Skutečně odpracovaného. Je to výhodné pro plánování následujících úkolů, pro další projekty, ale také pro dobrý přehled toho, kolik za své aktivity vlastně vyděláváte peněz.  

Toggl 

Tato snadná aplikace se výborně ovládá. Zjistíte tak čas, který trávíte prací. Napište si název úkolu, který zrovna provádíte, a pusťte stopky. Odcházíte na svačinu, toaletu, nebo třeba pročítáte aktuální dění ve světě či sociální sítě? Stopky na chvíli zastavte. Appka je ve své základní podobě zdarma.  

TopTracker 

Bezplatná appka, která zajistí sledování toho nejdůležitějšího – stopuje čas. Používání je snadné, propojení s dalšími statistikami však není umožněno.  

PrimaERP 

Potřebujete sledovat čas, který věnujete jednotlivým úkolům nebo klientům? Tuto aplikaci můžete snadno propojit s Google nebo Exchange, rozumí si i s Basecampem. Appka je výborná pro práci v týmu, kde si potřebujete vést docházku a následně sestavit vyúčtování.  

TimeEdition 

Zde si můžete nastavit prostředí, ve kterém sledujete hodinovou dotaci až pro osm různých projektů nebo klientů. Samozřejmostí je automatické zastavení práce a měření času v době, kdy je počítač nečinný. Stopování se obnoví při jeho opětovném používání. Data můžete zadávat také ručně. Statistiky se zde ale nevytvářejí.  

Timely 

Potřebujete nejen appku na stopování času, ale také kalendář? Timely se vám bude hodit. Zapínání času je buď automatické, nebo ruční. V konečné analýze se dozvíte, jak jste byli efektivní ve své práci.  

Některé aplikace jsou zdarma, jiné fungují například formou předplatného.