Milovníci historických vozidel pozor. Víme, kam za nimi

Patříte mezi milovníky historických vozidel? Nebo jen máte chuť vidět něco jiného, než je Lednice nebo hrad Karlštejn? V každém případě pro vás máme tipy, kam vyrazit za luxusními automobilovými veterány. Je to sice spíše ryze mužská záležitost, ale najdou se i ženy, které nadchnou staré automobily. Pokud jste doposud nevěděli, kam za nimi, přinášíme hojné množství tipů.  

Národní technické muzeum 

Do Prahy se nejezdí jenom za zdejšími památkami, ale jezdí se také do Národního technického muzea, kde jsou k vidění nejen letadla, ale také první automobily s parním či spalovacím motorem, také jsou k vidění motocykly a jejich vývoj od konce devatenáctého století. Součástí Národního technického muzea je mimo jiné i ukázka železniční techniky či například traktory a další.  

Jihočeské motocyklové muzeum v Českých Budějovicích 

Při projížďce Českými Budějovicemi se zastavte ve zdejším motocyklovém muzeu, které patří k vůbec nejrozsáhlejším u nás. K vidění je zde více jak sto motorek, kromě nich také historické motokáry nebo vojenské moto. Uvidíte i staré hračky pro děti, které vás opět vrátí do dětství, nebo vozítka a vše, co se nějak pojí s motocyklovou minulostí.  

Auto-moto muzeum v České vsi 

V Olomouckém kraji je zase k vidění Auto-moto muzeum, které se konkrétně nachází v České vsi. Jedná se o muzeum, kde je k vidění sbírka historických motocyklů i automobilů, také je k vidění historický nábytek nebo klubové trofeje. Dokonce se můžete pročíst i dokumentací motoristického hnutí jesenického regionu.  

Expozice veteránů Zelenohorská pošta 

V Nepomuku se můžete zastavit ve zdejší Expozici veteránů Zelenohorská pošta, kde uvidíte předválečné a také poválečné motocykly jak české, tak zahraniční výroby. Z expozice neodejdete s prázdnou, budete plní nových informací týkajících se historie místních motocyklových závodů. Do historie motocyklů vás vnese i zámečnická dílna.