Výbava do deště: nepodceňte oblečení ani na motorce 

Počasí je proměnlivé a ani předpovědi nejsou stoprocentní. Někdy se mrak objeví během chvilky, sprchne a z výletu sejde. Co ale dělat, když vás nepřízeň počasí potká na cestě? Lepší je být připraven.  

Sluníčko za mraky  

Kožené oblečení něco málo snese, jen tak vodu nepropustí, ale jde o materiál, kterému nadměrná vlhkost příliš nesvědčí, a tak pravidelná sprcha může narušit strukturu a celistvost a bundu za tisíce korun zničit. Nepromoky na motorku by tak měly být povinnou výbavou, abyste ochránili nejen sebe, ale i motorku a veškeré její příslušenství. Jízda v drobném mrholení nevadí, může být i osvěžují, ale průtrž nebo celodenní déšť jsou na obtíž.  

Pláštěnka na motorku nepřipadá v úvahu, deštník stejně tak. Jezdi na to musí jít jinak a výrobci jim vycházejí vstříc. Nepromoky na motorku jsou běžně dostupné a cena není nijak závratná. Jde o běžné doplňky, které pořídíte v každém motoshopu a za pár stovek korun. Neexperimentuje se s barvou ani střihy a detaily. Jde jen o funkčnost a ochranu před deštěm. Nic víc. Pokud chcete vyniknout, budete muset pochopitelně i připlatit. Ale vcelku zbytečně.  

Ať slouží  

Někdo dává přednost nepromokavému oblečení, kterým nahradí bundu i kalhoty, ale mnohem lepší a praktičtější jsou speciální návleky, které suplují jak boty, tak i rukavice nebo celou kombinézu. Jsou snadno balitelné, lehké a funkční. Dobrý je i nadměrek, takže s vámi poroste několik velikostí a zároveň se dá stáhnout na různé míry. Obzvláště u bot se těší velké oblibě. Stačí natáhnout přes moto obuv a nahoře kolem lýtka nebo těsně pod kolenem utáhnout. Dovnitř nenaprší a v jízdě neomezuje.  

Levné, praktické, s minimální hmotností, snadno balitelné, omyvatelné, funkční, s reflexními prvky a v univerzální velikosti. Co víc si do deštivého dne, kdy chcete za každou cenu nastartovat stroj, přát?