To nejzajímavější ze světa Rolls-Royce

Uvažujete nad koupí vlastního vozidla? A co si dopřát po těch letech práce pořádný luxus? Když se řekne slovní spojení “luxusní automobil”, drtivé většině se vybaví například Bentley nebo taktéž Rolls-Royce. A právě nad tím druhým jmenovaným luxusním automobilem se na malý okamžik pozastavme. Věděli jste, výroba jednoho jediného kusu tohoto automobilu netrvá týdne, ale až několik měsíců? Rolls-Royce je nejen svým postupem při výrobě hotovým unikátem a rozhodně stojí za pár minut.  

Mezi automobily bychom pravděpodobně nenašli vozidla, která by se svou kvalitou rovnala automobilu Rolls-Royce. Vozidlo je totiž tak drahé z nějakého důvodu. Kvalita vozu je nevyvratitelná. Pojďme si však zmínit několik zajímavostí ze světa Rolls-Royce, které vás zaručeně překvapí.  

Na jednom vozidle pracuje 60 lidí 

Věděli jste, že výroba jenom jednoho jediného kusu Rolls-Royce zaměstná několik desítek lidí? Konkrétně tedy rovnou šedesát lidí, což je opravdu hodně. Šedesát lidí ručně kompletuje jednotlivé díly, dokud se z vozidla nestane pojízdný vůz. To trvá zhruba čtyři sta hodin, pokud se tedy vyrábí standardní model.  

Se standardními modely se však dnes moc nesetkáte. Když už si člověk dopřeje a koupí si Rolls-Royce, chce ho mít plný unikátností a vychytávek. Výroba se tak značně protahuje.  

Kůže na čalounění pochází ze speciálního chovu 

Za zmínku stojí také kůže, která se používá na čalounění interiéru vozidla. Věděli jste, že toto čalounění pochází ze speciálního chovu? Zvířata musí být v chovu, kde není riziko, že si způsobí tržné rány od plotu nebo že jim rány způsobí jiné zvíře. Kůže musí být zkrátka dokonalá. Automobilka si nemůže dovolit mít jediný kaz nebo jedinou vadu.  

Každé auto prochází lékařskou prohlídkou 

Co je taktéž velice zajímavé, tak je fakt, že každý vyrobený automobil značky Rolls-Royce prochází lékařskou prohlídkou. Vozidlo musí absolvovat regulérní endoskopii, aby se potvrdilo, že do vozidla nevniká vlhkost a že je tedy vozidlo připraveno k provozu.