Renault Symbioz – co to je, když ne auto?

Ve světě automobilů se toho tolik neustále děje. Člověk si ani neuvědomuje, kolik se toho v tomto světě, o nějž se zajímají hlavně pánové, koná, jaké novinky přicházejí na trh. V poslední době se všechno točí kolem automobilky značky Renault. Ta delší dobu vyráběla jenom průměrné vozy, které teda nebyly nic moc. Nyní se Renault rozhodl jít na zákazníky jinak – dává jim za pravdu. Říká o sobě, že už nevyrábí auta. Ovšem co tedy vyrábí?

Automobilka Renault se v poslední době snaží o výrobu samostatných ekosystémů. Jsou jimi například velice zajímavé koncepty, do jakých se chce v blízké době automobilka pustit. Jedním takovým konceptem je například Renault Symbioz, který je podle všeho opravdu unikátní ukázkou toho, jak automobilismus postupuje dopředu.

Renault se rozhodl posunout hranice

Dnes se automobilky perou o to, kdo bude vedoucí jedničkou v seznamu těch nejlepších automobilek. Renault už nechce být jenom pozadu, proto se rozhodl, že překročí či posune hranice dopředu – už to nebude jenom o designu, ale bude to samozřejmě o technice. Opět chce Renault ukázat, že ještě umí dělat pěkná auta.

Renault Symbioz toho má být důkazem. Má to být auto, se kterým bude jedna radost cestovat – cestování bude takzvaně zábavou. Přesouvání z bodu A do bodu B bude pohodlné, elektrické a autonomní. Samozřejmě v plné konektivitě.

Proč se jedná o samostatný ekosystém?

Ekologické je toto auto hlavně proto, že když přijdete domů, tak se automaticky napojí na solární elektrárnu. Kapacitu akumulátorů můžete využít třeba při výpadku proudu u vás doma. Až si druhý den opět sednete do auta, budete moct hrát hry, chatovat, probírat emaily a řadu jiných dalších věcí, které po ránu obvykle děláte.

Renault však víc informací zatím neposkytl. Dělá s tím poměrně drahoty, tak doufejme, že to čekání a nevědomost bude stát za to. Uvidíme, co nakonec Renault ještě domyslí a jestli se díky tomuto autu opět stane uznávanou automobilkou, jakou byl kdysi.