Kam se hrabe iPhone 8 – iPhone X je revoluční!

Letošní září se neslo v jablíčkovém duchu. Konečně se totiž v půlce září (konkrétně 12. září) odtajnily nové produkty společnost Apple, kolem kterých vznikaly řady diskuzí už od první chvíle, kdy se svět dozvěděl o tom, že se nový iPhone vyrábí. Pro všechny milovníky této jablkové technologie to byl tak velký okamžik, který se nakonec ukázal jako velice překvapující. Hlavním bodem večera totiž nebylo odtajnění a odhalení nového iPhonu 8, ale tou perlou večera byl revoluční iPhone X.

Pokud jste sledovali spekulace, které se týkaly nových produktů společnosti Apple, pak jste se setkali s řadou názorů a s řadou informací, v nichž bylo obsaženo, co by asi nový iPhone měl mít. Kupodivu se však jednalo o iPhone X, o kterém jsme se mohli dočíst. Konkrétně odemykání obličejem iPhone 8 podle spekulací měl mít, ale nakonec ho má právě iPhone X.

V čem je iPhone X jiný?

Tento telefon je asi největší posun, který Apple kdy v technologii vytvořil či udělal. K dispozici jsou však jenom dvě barvy. Nicméně co je skvělé, je právě odemykání pomocí snímáním obličeje. Nemusíte se bát, že by vás po ránu třeba telefon nepoznal – takzvané Face ID vás rozliší i v případě, že byste měli čepici, změnili byste účes nebo že byste měli brýle. Rozezná vás opravdu kdykoliv.

Klasického odemykání pomocí Touch ID už není – už nenajdete ani klasické kulaté tlačítko. Pouze Face ID je tu proto, aby se vám telefon odemknul. Pokud by vás zajímalo, jak je vlastně možné odemknout telefon snímáním obličeje, tak je v telefonu zabudováno zhruba 31 infračervených bodů, které dokážou rozpoznat telefon i v noci, nejen ve dne.

Za kolik ho koupíte?

Do České republiky se tato revoluční technologie dostane až na konci října, konkrétně 27. října. Koupit ho budete moct za necelých třicet tisíc korun, tedy v té 64GB verzi. Co se týče té větší verze, tedy 256GB, tu v Česku koupíte o pěti tisíc dráž, tedy za 34 490,-