Zaměstnanost v EU láme rekordy!

V současné době se nejen české, ale také i evropské ekonomice poměrně daří. Je to hlavně tím, že je nízká nezaměstnanost. To samozřejmě vyvolává řadu problémů ve firmách, které postrádají pracovní sílu – nemohou najít kvalitní zaměstnance, kteří by se pro dané pozice hodili. Ovšem je nutné podotknout, že si stávajících zaměstnanců zaměstnavatelé aspoň více váží. Nemohou si totiž dovolit, aby některý ze zaměstnanců dostal výpověď. Jeho náhrada by se totiž opravdu těžce hledala – v Česku je o kvalitní sílu opravdu nouze, v Evropské unii už bohužel taky.

Nicméně je nutné podotknout, že díky tomu, kolik lidí je zaměstnaných a jak je nezaměstnanost opravdu šíleně nízká, se dosahuje rekordů. Třeba v České republice je nezaměstnanost nejnižší za posledních dvacet let, co se týče té evropské nezaměstnanosti, ta také dosahuje rekordů.

Práci má v EU přes 235 milionů lidí!

Díky tomu, že práci má v současné evropské unii více jak 235 milionů lidí, tak se zaměstnanost v Evropské unii stala rekordní. V eurozóně je z tohoto počtu zaměstnaných zhruba 155,6 milionů lidí. V obou případech se však jedná o historický rekord, o kterém informoval Eurostat. Pokud by vás zajímalo, kde vzrostla zaměstnanost nejvíce a nejvýrazněji, pak na Maltě. Zaměstnanost obecně klesla jenom ve čtyřech zemích z celé Evropské unie, což je vážně úspěch.

Pokles zaměstnanosti konkrétně zaregistrovalo hlavně Chorvatsko, dále také Lotyšsko, Rumunsko a Estonsko. Co se týče naší České republiky, pak se zaměstnanost zvýšila o skoro půl procenta.

Stoupl i počet obyvatel v Evropské unii?

Samozřejmě zvýšení zaměstnanosti se pojí i s růstem obyvatel v Evropské unii. Počet obyvatel totiž stoupl, a to o 512 milionů. Nezaměstnanost díky rekordům aktuálně dosahuje nejnižšího procenta za posledních skoro deset let. Aktuálně zůstává nezaměstnanost v Evropské unii na 7,7 procentech.