Zajímavost ze světa technologií: nabíjecí podložka

Před nedávnem společnost Apple vydala opět nové produkty, které zaujaly takřka ihned celý svět. V poslední době jsou tyto produkty samozřejmě jedny z nejvíce prodávaných, i když je zakoupíte v rozmezí od dvaceti do pětatřiceti tisíc korun. Ovšem už se kolem těchto výrobků nemusí dělat takové velké haló, jako tomu bylo před nedávnem. Teď je třeba soustředit se na další produkty, o které bude rozhodně v budoucnu zájem.

Společnost Apple neustále sklízí stížnosti z řad uživatelů iPhonů, kteří si stěžují hlavně na ukroucené kabely od nabíjecích zařízení. Právě nabíječky jsou hojně kupované během celého roku, protože opravdu ukroucení kabelů je na běžném pořádku, bohužel. Apple se tak konečně s tímto rozhodl něco udělat. Aktuálně se rozhodl pracovat na zařízení, díky kterému na ukroucené kabely budeme moct zapomenout. Jedná se o nabíjecí zařízení.

Impulsem jsou nové výrobky Applu

Nápad s příchodem nabíjecího zařízení se vnukl ve chvíli, kdy byly nové výrobky společnosti Apple předvedeny světu. Všechna tato zařízení mají totiž skleněná záda, což znamená, že podporují bezdrátová nabíjení. Jenže i když sice mají skleněná záda a i když podporují bezdrátová nabíjení, nikde nenajdeme žádný hardware, který by dokázal bezdrátově telefon nabít. Není se tedy čemu divit, když Apple jako další udělá bezdrátové nabíjecí podložky.

Nové iPhony disponují hlavně tou vlastností, že se velice rychle nabíjí. Nabíjení je umožněno díky funkci bezdrátové technologie Qi, kterou používá například i Samsung. Jedná se asi o nejrozšířenější technologii, která je naprosto v souladu s budoucím Apple dobíjecím zařízením.

Že by Apple měl už nějaký takový výrobek v záloze?

Podle aktuálních informací Apple už má svůj první prototyp dobíjecí podložky v záloze. Právě tu ukázal světu, aby upozornil na aktuální výrobu v tomto podniku. Podložka by se měla jmenovat AirPower a bude moct nabíjet nejen klasické iPhony, ale taky i Apple Watch nebo třeba AirPods, a to dokonce všechny zároveň v jednu v chvíli.