Jak používat detailer na auto v domácích podmínkách?  

Auto detailing se stará o dokonalou podobu vozidla a o ochranu povrchů našeho plechového miláčka. Jak používat detailer v domácích podmínkách a na co si dát pozor?  

Detailer se používá po umytí auta 

Detailing si oblíbili milovníci lesku a dokonalého vzhledu vozidla. Nejedná se jen o auto, které nás vozí na místo určení. Je to reprezentace nás samotných. V překrásně upraveném vozidle uděláme vždy ten nejlepší dojem. Leštička na auto i další prvky pro péči o vozidlo jsou pak úplný základ. Jak používat detailer? Jako první je dobré zmínit, že tuto speciální kosmetiku můžeme nanést na vozidlo až poté, co jej dobře umyjeme. V opačném případě by kousky nečistot mohly poškrábat lak.  

Na suchý povrch 

Nejprve detailer nastříkáte na karoserii, která je po umytí již suchá. Jemně jej rozetřete po povrchu vozidla a následně jej rozleštíte suchou stranou utěrky. V současné době se detailer již nepoužívá jen pro odstranění tvrdé vody nebo nedokonalostí, jedná se o profesionální výrobek s mnoha pěsticími přípravky. Jedná se o vosky a ochranné přípravky. Přípravky se dobře odpařují a pomáhají ochránit karoserii. Lak se bude krásně lesknout, vyživují karoserii a prohlubují barvu vozidla.  

Aplikace je snadná 

Některé detailery jsou tekutější, jiné vyžadují rozstříknutí na povrchu a větší míru aplikace. Korálkování vody na povrchu zde může působit i několik měsíců. Některé detailery jsou také grafínové, ty se dají aplikovat také na skla a v podstatě všechny povrchy vozidla. U grafínového detaileru nehrozí vznik bílých šmouh. Grafínové detailery se používají často pro protekci a lesk karoserie.  

Některé detailery mají v sobě přírodní vosk, jiné jej neobsahují vůbec. Některé produkty obsahují polymery, jiné zase keramiku nebo grafíny. Je dobré dopředu vědět, zda budeme preferovat maximální protekci, korálkování, nebo maximální lesk.