Domy z 3D tiskárny postaveny za dvanáct hodin. Vítejte v moderní době

Sledujete oblíbený televizní pořad Vítejte doma? Pokud ne, pojďme si ho představit. Jde v něm zkrátka o to, aby se za pouhých sedm dní postavil krásný dům pro rodinu, která to potřebuje. Jedná se o velice oblíbený televizní pořad s charitativním podtextem. Mnozí lidé, když se na to dívají, si říkají, že je skvělé, že se dnes může postavit dům za sedm dní. Ale co by řekli tomu, kdyby se dům postavil za dvanáct hodin? Že je to nereálné? Není to tak, je to naopak reálnost sama. Jde to s pomocí 3D tiskárny.  

Moderní technologie se dotýkají už opravdu všech odvětví, dotýkají se naprosto každého člověka. Nyní se jim dal opět nový rozměr. Pouhá 3D tiskárna dnes může pomáhat stavět domy za dvanáct hodin. To tak může být řešením pro humanitární pomoc.  

Ne každý má to štěstí, že má vlastní domov. Mnozí lidé nemají svůj vlastní domov, a tak jim je dům stavěn dobrovolníky. Těm se nyní může usnadnit práce a lidé bez domova mohou mít domova za půl dne.  

První domy postaveny díky 3D tisku už stojí 

Problematika bezdomovectví se nevyhýbá žádnému státu, ani Spojené státy americké nejsou bez lidí bez domova. Podle všeho se jenom na území tohoto státu pohybuje kolem 553 tisíc osob bez domova, nejvíce z nich žije v Los Angeles nebo taky v New Yorku. A právě v New Yorku se nyní rozhodli postavit dům jen s pomocí 3D tisku. A podařilo se.  

Nejmenovaná americká firma se nedávno rozhodla postavit první prototyp s pomocí 3D tisku. To se úspěšně podařilo, a to už za pouhých dvanáct hodin.  

Technologie jdou neustále dopředu 

Možná jste slyšeli o tom, že se dají domy postavit za jeden den. Jenže technologie jdou neustále dopředu. Nyní je možné dům postavit už jen za půlku dne, tedy za dvanáct hodin. Domy postavené pomocí 3D tisku mohou být tak skvělým řešením bezdomovectví nejen ve Spojených státech, ale kdekoli na světě.