Škodovka spouští univerzální dopravní aplikaci Citymove

Neustále vznikají mnohé zajímavé mobilní aplikace, jedna je lepší než druhá. Člověk pomalu neví, co si má stahovat do svého mobilního telefonu. K nejatraktivnějším aplikacím aktuálně patří ty, v rámci kterých si můžete půjčovat elektrokola, koloběžky nebo obyčejná kola ve městě, v němž žijete. Takzvané sharování se stalo velmi oblíbené, zejména ve velkých městech stále roste popularita třeba carsharingu nebo také bikesharingu. Půjčená kola nebo koloběžky však nemusí být jedinými prostředky, jak se dostanete z bodu A do bodu B. Stále je zde městská hromadná doprava.  

Díky tomu, že je dnes mnoho způsobů, jak se přemístit z místa na místo, se stává oblíbená takzvaná multimodalita. V rámci multimodality účastník využívá pravidelně vícero dopravních prostředků. Jezdí tedy jak vlastním autem, tak využívá sdílená kola, koloběžky, také jezdí v městské hromadné dopravě.  

Vznikla univerzální mobilní aplikace 

Jelikož se takzvaná multimodalita využívá stále více, rozhodla se automobilky Škoda Auto vypustit do světa zbrusu novou mobilní aplikaci, která je zcela univerzální. Jedná se o mobilní aplikaci Citymove, která člověku vždy ukáže, jaká cesta z bodu A do bodu B je aktuálně nejvýhodnější. Jestli je vhodné využít koloběžky, kola nebo spíše automobil či metro nebo tramvaj.  

V rámci aplikace Citymove jsou všechny typy dopravy sjednoceny, člověk tak opravdu nemusí mít stovky aplikací v mobilním telefonu, ale stačí mu jenom jedna jediná, která bude nápomocná v jakékoli situaci a která vždy ukáže tu nejvýhodnější možnou cestu.  

Aktuálně se propojují služby 

Z dostupných údajů vyplývá, že se do aplikace zatím propojují různé služby, a to třeba bikesharing elektrokol Freebike nebo třeba taxi v podobě oblíbené služby Liftago. To by však nemělo dlouho trvat. Pokud budete příště hledat cestu, jak se co nejrychleji a nejefektivněji dostat z bodu A do bodu B, aplikace Citymove už bude plně k dispozici.