Tesla překvapuje. Výsledky přečkaly očekávání

O automobilce Tesla se toho v minulosti navyprávělo mnoho. Je pravdou, že se zejména ve svých začátcích Tesla snažila alespoň přejít do dalšího roku s odřenýma ušima a často to opravdu s odřenýma ušima bylo. Nejednou musel zakladatel společnosti Elon Musk zaplatit ztráty, aby se firma dlouhodobě nepotácela v červených číslech. Kupodivu však těmto časům odzvonilo a Tesla poprvé po dlouhé době překvapuje svými výsledky, které doslova přečkaly očekávání. Díky posledním výsledkům konečně letí akcie doslova do vesmíru.  

I když tomu možná nevěříte nebo i když si možná říkáte, že to nemůže být pravda, opravdu tomu tak je. Tesla se konečně vzpamatovala a tato velice hodnotná automobilka se raduje ze skvělého posledního kvartálu roku. Právě poslední kvartál ukazuje, že se automobilka konečně vzchopila a je pravděpodobně ze svých problémů už venku.  

Rok 2019 byl jako na houpačce 

Pokud jste sledovali dění kolem společnosti Tesla, určitě víte, že to s ní bylo doslova jako na houpačce. V jednu chvilku to bylo skvělé, v dalším okamžiku to zas tak skvělé nebylo. Zejména první půl rok se nesl ve znamení opravdu velkých problémů, v polovině roku se však vše obrátilo a najednou se začalo firmě dařit.  

Celková hodnota společnosti díky druhé polovině roku překonala hranici sto miliard, a tak se stala nejhodnotnější automobilkou celých Spojených států amerických. Dokonce ani automobilka Volkswagen není hodnotnější než tato americká automobilka.  

S růstem příjmů vzrostly také ceny akcií 

Tesla má za sebou opravdu skvělý kvartál, během kterého došlo k rapidnímu zvýšení příjmů. To s sebou nese také růst cen akcií, které se aktuálně pohybují okolo dvou dolarů za akcii. Očekávání však byla jiná, očekávalo se, že akcie se budou pohybovat jenom kolem 1,6 dolaru. Skutečnost teda byla velkým a příjemným překvapením.