Musk prodal akcie Tesly za 4 miliardy dolarů 

Sotva se Elon Musk nechal slyšet o tom, že koupí Twitter, objevily se další podrobnosti a postup, kterým bude akvizici telekomunikačního gigantu financovat.  

Sledování aktuálního dění 

Komise pro burzy a cenné papíry ve Spojených státech zveřejnila prohlášení, ve kterém se hovoří o prodeji akcií ve firmě Tesla. Pokud sledujete aktuální dění, neměla by vám ujít ani kalkulačka měn. Právě kurzy online reflektují všechno důležité dění v oblasti ekonomiky.  

Generální ředitel Tesly a nejbohatší muž světa Elon Musk se rozhodl prodat akcie firmy na výrobu elektromobilů v hodnotě čtyř miliard dolarů. Tato hodnota odpovídá podílu ve firmě v podobě 2,6 procent.  

Transakce za Twitter 

Prodej akcií Tesly je dobře promyšlený krok, který reaguje na koupi sociální sítě Twitter. Tu se Elon Musk rozhodl koupit za 44 miliard dolarů a nyní potřebuje finance, aby mohl transakci dokončit. Podnikatel se nechal slyšet, samozřejmě pomocí svého účtu na síti Twitter, že žádné další prodeje akcií firmy Tesla neplánuje.  

21 miliard již poskytne ze svého 

Elon Musk se rozhodnul koupit Twitter a zavázal se k poskytnutí částky v podobě vlastního kapitálu ve výši 21 miliard dolarů. Podle aktuálního žebříčku prestižního časopisu Forbes se Elon Musk stal nejbohatším člověkem na světě za loňský rok. Jeho majetek se odhaduje na více než 260 miliard dolarů. Tesla ale není jeho jediným podnikem. Nesmíme zapomenout na vlastní podíl ve společnosti SpaceX, kde vlastní více než 43 procent podílu. Hodnota společnosti je v současné době odhadována na 100 miliard dolarů.  

Akvizice Twitteru ale ještě nebyla dovršena a podle některých zdrojů k ní ani nemusí dojít. Musk se totiž nyní snaží nalézt partnery, kteří by mu pomohli snížit kapitálový vklad do významné transakce. To se mu ale nemusí podařit. Samotné akcie Tesly oslabily během posledního měsíce o necelých dvacet procent.