Jaké technologie změnily svět za poslední desetiletí?

Jelikož jsme se přesunuli do dalšího desetiletí, je třeba se ohlédnout za tím, co nám dalo desetiletí předcházející. Do módní světa se vnesly zpátky zvířecí vzory nebo zvonové kalhoty, ovšem i svět technologií se radoval mnohým úspěchům. Pojďme se na poslední desetiletí ve světě technologie podívat. Zjistěme tak, co máme nově k dispozici, i když si to dnes už možná neuvědomujeme, jelikož se dané věci staly naprostou samozřejmostí.  

Desetiletí plné dotyků 

I když se může jevit nadpis jako zavádějící, není tomu tak. Desetiletí bylo opravdu plné dotyků, ovšem dotyků na displejích telefonů. Nejviditelnějším produktem posledního desetiletí je bezesporu smartphone, kterého mnozí laici označují za svítící cihličku, kterou všichni nosí ve svých batozích a kabelkách. V posledních deseti letech se naprosto upustilo od klasických tlačítkových telefonů a dotykové displeje se staly něčím, bez čeho současná společnost už nedokáže fungovat.  

Desetiletí hlasových asistentů 

Co dalšího se během posledních deseti let událo ve světě technologie? Do popředí se dostalo hlasové vyhledávání. Ať už mluvíme o Google asistentovi nebo o Siri či Alexe, v každém případě se hlasové vyhledávání stalo trendem a v následujících letech tomu nebude jinak. V současné době se stále více využívá hlasové vyhledávání, dokonce se tomuto trendu musí podřizovat i webové stránky a internetové vyhledávače jako takové.  

Desetiletí sociálních sítích 

Do popředí se také dostaly sociální sítě, kterých během uplynulých deseti let vzniklo opravdu mnoho. A společně s rostoucí popularitou sociálních sítích začalo přibývat i takzvaných influencerů, kteří si prostřednictvím sociálních sítích začali ve velkém vydělávat. Pro mnohé známé osobnosti se sociální sítě staly místem, kde si vydělají dokonce více peněz, než kolik vydělají ve svém klasickém zaměstnání.