Funkce od Facebooku, které zmizely v propadlišti dějin

Vzpomínáte si na funkci šťouchnutí? Tato funkce byla v jednu dobu jednou z nejoblíbenějších na sociální síti Facebook. Ale poté, naprosto nenápadně a zcela bez rozloučení, skončila v propadlišti dějin této sociální sítě. A dalo by se říct, že v současné době už je naprosto mrtvá, a to je možná škoda. Některé funkce ale jsou mrtvé právem. Pojďme si zmínit takové, které se jednu chvilku na Facebooku opravdu držely, ale poté odešly naprosto do ústraní. 

Už se nemůžete stát fanouškem 

V současné době se dávají jen „lajky”, případně se stránka, která vás zajímá, jenom sleduje. Dříve jste se však museli stát fanouškem, pokud jste nechtěli, aby vám unikly nějaké novinky, články nebo jakékoli další dění u člověka nebo firmy, která vás zajímá.  

Možná jste si odchodu možnosti „Stát se fanouškem” ani nevšimli, jelikož byla nahrazená oním „lajkováním” nebo sledováním, ale už nějaký ten pátek s námi na Facebooku opravdu není. 

Statusy už jsou taky pasé 

Co odešlo stejně rychle jako šťouchnutí nebo možnost „Stát se fanouškem” jsou také statusy. Pamatujete si je ještě? Ohlášení, že jste zrovna pryč, že zrovna nemůžete mluvit, nebo že jste zrovna zadaní. Možnost napsat si svůj vlastní status dnešní verze Facebooku už nenabízí.  

Existují ale spíše takové tweety, jako je tomu na sociální síti Twitter. Už se ale o statusy v pravém slova smyslu nejedná. To už pamatují jenom pamětníci. 

Aplikace na všechno 

Mark Zuckerberg se v mnoha ohledech snažil konkurovat nejrůznějším firmám nejrůznějších odvětví. Snažil se přijít s vlastním telefonem, snažil se také přijít s vlastním e-mailem, a nakonec i s aplikacemi, které by byly naprosto na všechno. Vymýšlel nejrůznější aplikace pro teenagery, také aplikace na trasování člověka nebo počet kroků. No, opět mluvíme o projektech, které nebyly zrovna vydařené.