Signály pro výměnu tlumičů. Znáte je všechny?

Víte o tom, že tlumiče zajišťují bezpečnou jízdu vašeho vozidla a jsou nezbytně nutné pro bezpečnost posádky, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu? Podívejte se na signály, které vám jasně napoví, že je potřeba tlumiče vyměnit.  

Tlumiče se opotřebovávají plíživě 

Fakt, který mnoho řidičů bohužel nezná, je to, že tlumiče do auta se opotřebovávají plíživě, a že o jejich poškození z počátku nemusíte mít povědomí. Napoví vám netypické chování vašeho vozu, které má zhoršující se tendenci, a které přímo souvisí s bezpečností posádky vašeho vozidla. Tlumiče Audi, ale i všech dalších značek, se totiž při opotřebení starají o velmi podivné a nebezpečné chování vašeho vozu. Nyní si shrneme nejčastější potíže, ke kterým dochází.  

Prodlužuje se brzdná dráha 

Chcete vědět nejčastější projev opotřebovaných tlumičů? Je jím prodloužení brzdné dráhy, které možná z počátku nezaznamenáte. Jelikož ale své vozidlo dobře znáte, postupně se zhoršující problém zejména na úsecích, které dobře znáte, snadno prohlédnete. Tlumiče do auta vám jasně sdělují svou potřebu na výměnu.  

Aquaplaning 

I když máte ve svém vozidle moderní elektronické prvky a vaše pneumatiky splňují všechny potřebné atributy, zažíváte aquaplaning? V tom případě je skutečně na čase, abyste vyměnili tlumiče do auta. Bez těchto důležitých součástí vozidla se bezpečná jízda vašeho vozu konat již zřejmě nebude.  

Plavání na vozovce 

Pozorujete, že vaše vozidlo na silnici nezvykle plave, a že nedrží svou zajetou stopu? Zejména při průjezdu zatáčkami se tato nová nebezpečná vlastnost vašeho vozu stává skutečně hazardem s lidským zdravím. Tlumiče vozidla je nutno ihned vyměnit. 

Vibrace na volantu 

Někdy dokonce můžete pozorovat nevítané vibrace přímo na vašem volantu, které se objevují během jízdy. I zde vám auto jasně dává najevo, že byste měli ihned kontaktovat vašeho servisního technika. Bude potřeba ihned zajistit výměnu tlumičů.  

Tyto, ale i další varovné příznaky hovoří jasně – je nutné ihned vyměnit tlumiče do auta.