Mobilní aplikace, které ocení mít každý vášnivý cestovatel

Rozhodli jste se vycestovat, ale nejste si jisti tím, jestli se v neznámé destinaci neztratíte, protože cestujete na vlastní pěst? Když cestujete po vlastní ose, rozhodně toho uvidíte více, než když budete cestovat s cestovními agenturami. Jenže vyplatí se mít v takovém případě několik pomocníků, hlavně mapy jsou opravdu potřeba. Samozřejmě klasické papírové mapy nechte doma, raději si stáhněte do telefonu Google Maps nebo jiné podobné mapy, které vám navíc ukážou i případné spoje městské hromadné dopravy. Kromě map si stáhněte také řadu jiných aplikací, které se mohou při cestování hodit.

Pokud jste doposud necestovali na vlastní pěst, možná jste cestovatelské aplikace nepotřebovali. Je však pravdou, že pokud se vydáváte na cestu po vlastní ose, potřebujete pomoc. A tu najdete v podobě právě cestovatelských aplikací, které si stáhnete. Některé fungují dokonce bez připojení na internet.

Znáte aplikaci Packpoint?

Jestliže nejste milovníkem balení, doporučujeme si stáhnout aplikaci Packpoint. Jedná se o aplikaci, do které si zadáte, kam jedete, co tam budete dělat a na jak dlouho jedete. Aplikace vám následně automaticky vyplivne seznam toho, co je třeba si sbalit. Nemůže se vám tedy stát, že byste na něco zapomněli. Ať už tedy jedete na hory nebo k moři, aplikace přesně ví, co potřebujete a co s sebou v kufru rozhodně musíte nést.

Google Trips jako skvělý rychlý rádce

Další skvělou aplikací je Google Trips, což je takový rychlý rádce. Dokáže schraňovat naprosto všechny vaše rezervace, ať už to jsou rezervace bydlení nebo letenek. Zároveň doporučí místa, která je třeba vidět a navštívit. Vše samozřejmě v okolí vašich rezervací, tudíž nemusíte dlouho přemýšlet nad tím, kam vyrazíte.

Letenky jedině přes Skyscanner

Letenky lze zakoupit přes různé servery, pravdou ale je, že přes Skyscanner najdete letenky nejvýhodnější. A přes stejnojmennou aplikaci je možné koupit si letenky za pochodu, jen stačí vědět, kam chcete letět nebo kam se chcete vydat.