Aplikace Letgo náhle skončila. Fungovala do konce března

Obchodovat na internetu, to je oblíbená činnost nejednoho Čecha. Lidé se chtějí zbavovat věcí, na které nemají místo nebo které nepoužívají, navíc si tímto způsobem můžou přijít k opravdu hezkým penězům. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí prodat nepotřebné věci, určitě jste registrovaní v nejednom online bazaru. A jistě jste také měli účet u prodejní aplikace Letgo. U této aplikace prezentující se hlavně rychlým prodejem v místě bydliště vás mohlo v nedávné době zaskočit, že přestala fungovat. Aplikace totiž skončila, a to koncem března.

Jednalo se o opravdový blesk z čistého nebe. Najednou se bez varování sdělilo, že aplikace Letgo jak v České republice, tak na Slovensku a v mnoha dalších zemích skončila. I když se nejedná o aplikaci, která na trhu byla dlouho, našla si své fanoušky a stala se rapidně populární. Zarážející možná není ani ten

fakt, že aplikace končí, aplikace zkrátka přestávají fungovat ze dne na den. Daleko podivnější je způsob, jak Letgo oznámila svůj odchod rovnou z několika trhů po celém světě.

Ještě předtím, než přejdeme k samotnému způsobu ohlášení odstupu z trhu, je třeba říct, že aplikace Letgo měla u nás více jak dva miliony uživatelů, vloni byl celý milion opravdu aktivních uživatelů. Hlavně se využívala mobilní aplikace, stahování rostlo hlavně na iOS.

Mluvčí odmítl situaci komentovat

Jak jsme zmínili, podivný byl jen způsob, jak byl konec služby oznámen. Bylo řečeno jen následující: “Je nám líto, nepřijímáme nové inzeráty, po uplynutí tohoto měsíce nebude Letgo ve vaší zemi k dispozici.” Ani mluvčí k tomuto oznámení nic více neřekl nechtěl situaci komentovat.

Pravděpodobné je, že za brzdu zatáhli investoři, mezi které patří velkofirmy jako Naspers nebo Accel.

Zůstává někde Letgo funkční?

Zatímco Letgo opouští střední Evropu, nabízí se otázka, jestli v některých zemích stále zůstává aplikace k dispozici. Zatím investoři podporují Letgo na nizozemském a tureckém trhu, také v Itálii a Španělsku, kde se nevyskytlo podobné oznámení o ukončení aplikace.