Disney je opět větší. Odkoupil CenturyFox

Kdo by neznal společnost Disney, která se už dávno nespecifikuje jen Mickeym a Minnie. Už to dávno není jen o animovaných postavičkách, dnes je to už společnost, která pod svými křídly má celou řadu i jiných společností známé pro své seriály a filmové snímky. V nedávné době se média zajímala jen o jeden obchod, společnost Disney se totiž velmi zajímala o 21st Century Fox. Toto filmové studio je známé hlavně díky žluté rodině zvané Simpsonovi nebo díky filmovým snímkům Deadpool. Jak to tedy s tímto obchodem dopadlo? Disney dokončil miliardovou akvizici.

Lidi nejvíce zajímá částka, za kterou společnost Disney filmové studio 21st Century Fox koupilo. Jak jsme zmínili, jednalo se o miliardovou akvizici. Firma Disney vytasila ze svého rozpočtu 71 miliard dolarů. Disney tímto obchodem významně rozšířilo své portfolio.

Doposud firma Disney vlastnila společnost Lucasfilm známou pro sérii Star Wars, vlastní také všechny filmy od Marvelu, pyšní se i studiem Pixar, které je známé pro mnoho, mnoho animovaných snímků. Samozřejmě má ve svém majetku také nespočetně mnoho zábavních parků a televizních stanic. A k významným značkám se teď také přidalo i filmové studio, které je známé nejen kvůli seriálu Simpsonovi a filmu Deadpool, ale také díky filmovým snímkům Avatar či X-men.

Smíchá se 21st Century Fox a Marvel?

Fanoušci jsou nyní v rozpacích, jelikož si myslí, že v budoucnu může dojít ke spojení hrdinů z různých filmových studií. Obávají se, že by se třeba v marvelovských snímcích neobjeví postavy v podobě X-Mena. Ovšem kdo ví, jaké postavy z jakých filmových snímků se octnou v jednom celovečerním filmu.

Obrovský krok pro Disney

Ovšem co se ví, je, že společnost Disney by mohla dosáhnout až na čtyřicetiprocentní podíl na americkém kinotrhu. To znamená, že necelou polovinu by Disney bralo jen z tržeb domácích kin. Společnost Disney je tak jednoznačně dominantní filmovou společností na trhu.