Na mobilech Huawei končí Facebook i Instagram

Kolem mobilních telefonů značky Huawei se točí nejedno médium, a to kvůli nedávné kauze, která proletěla celý svět. Určitě jste o ní také slyšeli a není třeba se k ní vyjadřovat. Vůči této značce se vzepřela nejedna země a nejedna společnost, v nedávné době se vůči ní vzepřela například společnost Facebook, která se přiklonila tímto krokem na stranu americké vlády po zavedení embarga vůči společnosti Huawei. Facebook konkrétně zakázal předinstalaci svých mobilních aplikací na všech chytrých telefonech této značky.  

Na mysli máme konkrétně předinstalaci sociální sítě Facebook, také WhatwApp a Instagram, které do nedávna ještě byly do mobilních telefonů čínské společnosti předinstalovány. Nyní se nebudou prodávat telefony zmiňované značky, které by obsahovaly předinstalované zmiňované aplikace.  

Podívejme se na to z hlediska praxe 

Abychom se na to však podívali z hlediska praxe. V praxi to znamená, že v případě, že si koupíte telefon čínského podniku Huawei (případně od Honoru), nebudete mít v telefonu zmiňované programy a aplikace nainstalované. Budete si je zkrátka muset nainstalovat sami, a to prostřednictvím Google Play.  

Platí to pro přístroje, které byly uvedeny na trh po započetím amerického embarga, k němuž došlo letos v polovině května.  

Problém nastane u telefonů představených po stopce  

I když se to tedy zatím nejeví jako velký problém, pravdou je, že problém může nastat, a to konkrétně ve chvíli, kdy zvolíte některý z telefonů, který byl představený po stopce od amerického ministerstva obchodu. Takové telefony totiž mají jen osekanou verzi operačního systému Android, tudíž přístup ke Google Play bude omezený nebo zcela nemožný. V takovém případě si nebudete moct ani sami stáhnout aplikace, které dříve byly předinstalovány, a sice aplikace Facebook, Instagram nebo WhatsApp.